Trepça ’89 bindëse ndaj KEK-ut, regjistron fitoren e parë

Trepça '89 (Foto: Facebook/KF Trepça '89 FC)

Trepça ’89 i është gëzuar fitores së parë sezonale duke e mposhtur KEK-un në udhëtim me rezultat 5-1.

Në duelin e zhvilluar në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq, skuadra mysafire e dominoi pjesën e parë, në të cilën i shënoi tre gola.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 17-të me golin e Martin Mircevskit, i cili u asistua nga Gëzim Rusi.

Pas një gabimi të portierit vendas, Antonio Bujcevski e dyfishoi epërsinë (24′).

Në minutat shtesë të pjesës së parë, vizitorët e gjetën sërish golin, ndërsa ishte një autogol nga Leonat Vitia.

Në gjysmën e dytë vendasit e shënuan atë që njihet si goli nderit. Realizues ishte Gëzim Berisha nga penalltia.

Kur po afrohej fundi i takimit u akordua penallti edhe në favor të mysafirëve, të cilën e konvertoi në gol Maringlen Shoshi (85′).

Trepça ’89 nuk u ndal me kaq, por e shënoi edhe golin e pestë. Golashënues ishte Stojancho Velinov (89′).

Kjo është fitorja e parë e Trepçës ’89 në sezonin 2018/2019 në Superligën e Kosovës në futboll.

Pas katër xhirosh, skuadra nga Mitrovica numëron katër pikë nga një fitore, një barazim dhe dy humbje.

Për KEK-un kjo ishte humbja e katërt nga po aq ndeshje dhe akoma nuk ka arkëtuar asnjë pikë në edicionin e ri. /Telegrafi/

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Kështu do të duket Juventusi me Motta si trajner dhe Modricin si ‘gjeneral’ të mesfushës

Jurgen Klopp flet për herë të parë për përplasjen me Mohamed Salah

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Courtois është kthyer nga lëndimi, Ancelotti tregon se kush do ta ruajë portën ndaj Bayern Munich

Modric ka një “plan B” në rast largimi nga Reali Madridi, do të luante në Ligën e Kampionëve me fanellën e një gjiganti tjetër