United këndellet, mposht Burnleyn në udhëtim

BURNLEY, ENGLAND - SEPTEMBER 02: Romelu Lukaku of Manchester United (9) celebrates after scoring his team's first goal with team mates during the Premier League match between Burnley FC and Manchester United at Turf Moor on September 2, 2018 in Burnley, United Kingdom. (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Manchester United ka shënuar fitore të rëndësishme në udhëtim te Burnley me rezultat 2-0 duke gjetur kështu përgjigjien ideale pas dy humbjeve radhazi.

United hyri me vizion të qartë në këtë takim, duke kërkuar fitoren shumë të nevojshme.

Pas një topi të Sanchez ishte Romelu Lukaku ai që realizoi për 1-0 pas 27 minutash lojë.

Pas një tollovie në zonë ishte Romelu Lukaku ai që sërish u pozicionua më së miri për të shënuar për 2-0 në minutën e fundit të pjesës së parë.

Pjesa e dytë ishte mjaft intensive, duke bërë që Pogba që gjendet para pikës së bardhë për të shënuar golin e tretë të ekipit, gjë që ai nuk ja doli ta bënte.

Në minutën e 71-të për shkak të sjelljeve josportive pas një tollovie ishte Rashford ai që u përjashtua me të kuq duke lënë Djajtë e Kuq me një lojtar më pak në fushë.

Me këtë fitore United ka gjashtë pikë pas katër ndeshjeve dhe ka gjashtë pikë më pak se Liverpooli që mban kreun e klasifikimit. /Telegrafi/

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Ancelotti tregon se cili ishte momenti kyç që e ndihmoi Real Madridin ta fitonte La Ligën

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Ish-futbollisti që e la karrierën profesioniste për t'u bërë luftëtar në UFC tani po shpartallon kundërshtarët