Chelsea nuk di për humbje në këtë fillim sezoni, mposht edhe Bournemouthin

Getty Images)

Chelsea ka vazhduar me fitore në këtë fillim sezoni në Ligën Premier, e katërta radhazi erdhi nga Bournemouthit me rezultat 2-0.

Blutë ishin më të mirë, edhe pse në disa periudha të ndeshjes hasën në disa vështirësi.

Rasti më i mirë në pjesë e parë ishte nga Marcos Alonso, i cili në minutat shtesë goditi shtyllën.

Mateo Kovacic vazhdoi me paraqitjet e mira për Blutë (Foto: Getty Images)

Ishte mbrojtësi i mysafirëve Nathan Ake që iu afrua golit disa herë, por anglezi nuk arriti të tund rrjetën.

Golin e parë në takim e shënoi Pedro (72′), kurse ai iqetësisë u shënua nga Eden Hazard në minutën e 85-të, belgu shënoi pas disa lëvizjeve të bukura në zonë.

Eden Hazard gjatë një aksioni në ndeshjen Chelsea – Bournemouth (Foto: Getty Images)

Pas kësaj fitore Chelsea renditet në vendin e dytë me 12 pikë, kurse Bournemouthi vazhdon në pozitën e pestë me shtatë pikë.

Ndeshja e ardhshme e Bluve është kundër Cardiffit, kurse skuadra e Eddie Howe luan ndaj Leicester Cityt. /Telegrafi/

Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

Oleksandr Usyk shpallet kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

"Unë nuk do të ulem këtu të qaj dhe të kërkoj justifikime" - Tyson Fury flet pas humbjes

Gjithçka çfarë ndodhi në meçin e shekullit mes Oleksandr Usyk dhe Tyson Fuyt, ku ukrainasi u shpall kampion i padiskutueshëm

"Kemi takuar Mourinhon dhe kemi zgjedhur detajet në aspektin financiar" - portugezi mund të drejtojë dy futbollistët shqiptarë