Mbappe inkuadrohet për t’ia siguruar fitoren e dytë PSG-së

PSG (Foto: Twitter/Footballogue)

Paris Saint Germaini e ka regjistruar fitoren e dytë sezonale nga po aq ndeshje, ndërsa Guingampi ishte viktima e radhës. Në ndeshjen e zhvilluar në Stade de Roudourou, kampioni i Francës fitoi me rezultat 3-1.

Të parët kaluan në epërsi vendasit me golin e Nolan Roux (20′) dhe ky ishte goli i vetëm në pjesën e parë.

Në gjysmën e dytë, mysafirët përmbysën gjithçka. Fillimisht, Neymar e barazoi rezultatin nga pika e bardhë (53′).

Ndërsa teksa po afrohej fundi i ndeshjes, doli në skenë Kylian Mbappe, i cili ishte inkuadruar në lojë në pjesën e dytë.

Francezi i shënoi dy gola (82′ dhe 90′) për t’ia siguruar triumfin e radhës skuadrës së tij. Angel di Maria dhe Neymar ishin asistues në golat e tij.

Kjo është fitorja e dytë me radhë e Paris Saint Germainit në Ligue 1 nga po aq ndeshje të zhvilluara në sezonin 2018/2019 në kampionatin francez.

Ndeshjen e radhës, PSG do ta zhvillojë në Parc de Princes kundër Angers. /Telegrafi/

Zyrtare: Bundesliga me pesë skuadra në Champions duke iu falënderuar Dortmundit