Ibrahimovic mbetet ai i njëjti, shënon një gol të çmendur në stil të Van Basten dhe një tjetër maestral nga gjuajtja e lirë

Zlatan Ibrahimovic ka ndërruar kampionat por ka mbetur ai i njëjti që shënon gola spektakolar.

Los Angeles Galaxy ka qenë mysafire e San Jose Earthquakes ku kanë barazuar me rezultat 3-3.

Ibrahimovic ka shkëlqyer në këtë takim me dy super gola të shënuar.

Ishte vetëm minuta e parë e ndeshjes, kur suedezi shënoi një gol spektakolar në stilin e legjendarit holandez Marco Van Basten.

Vendasit barazuan në minutën e 15-të nëpërmjet Wondolowski.

Por gëzimi i tyre nuk zgjati shumë, pasi LA Galaxy shënuan një tjetër gol të çmendur me anë të Alessandrinit.

Në minutën e 25-të, Galaxy dyfishoi epërsinë pasi përsëri doli në skenë Zlatan Ibrahimovic.

36-vjeçari mori përsipër një goditje të lirë dhe nga një distancë rreth 30 metra shënoi për 1-3.

Dy golat e Ibrahimovicit janë vlerësuar shumë nga tifozët e futbollit, megjithatë skuadra e tij nuk arriti më shumë se një barazim 3-3.

Galaxy pas 16 ndeshjeve në MLS mbetet në pozitën e tetë me 21 pikë të grumbulluara.

Ndërkohë Zlatan Ibrahimovic ka arritur në koutën e nëntë golave në kampionat. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës
Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Shok për favoritin e Ligës së Konferencës - shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale