Prishtina barazon ndaj Europas në udhëtimin e tyre në Gjibraltar, rezultat pozitiv para ndeshjes kthyese në Ligën e Evropës

Prishtina nuk ka arritur të marr më shumë se një barazim 1-1 në udhëtimin e tyre në Gjibraltar tek skuadra Europa FC në ndeshjen e vlefshme për para-kualifikimet për Ligën e Evropës.

Pjesa e parë e takimit ishte thuajse e barabartë nga të dyja skuadrat, por ishin vetëm ekipi nga Gjibraltari arriti të gjej rrugën e rrjetës.

Luhej minuta e fundit e pjesës së parë kur Prishtina u ndëshkua nga një penallti e shkaktuar nga Armend Dallku.

Ishte sulmuesi  Enrique Carreno, i cili ishte i saktë nga pika e bardhë për 1-0 dhe dërgoi ekipin e tij në pushim me epërsi.

Në pjesën e dytë, Prishtina ishte krejtësisht tjetër skuadër duke arritur të rris nivelin e lojës dhe duke menaxhuar thuajse gjithë 45 minutat e dytë.

Në minutën e 50-të ishte ylli rahovecian, Meriton Korenica, i cili barazoi në 1-1 pas një supergol të shënuar një gjuajtja e lirë nga rreth 25 metra.

Deri në fund të takimit skuadra kosovare krijoi edhe disa raste tjera të mira për gol, por pa arritur të gjejnë rrugën e rrjetës dhe në fund u desh të kënaqen me barazim 1-1.

Ky barazim është shumë i vlefshëm për ekipin më të trofeshëm kosovar pasi me 5 korrik zhvillon ndeshjen kthyese në Stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë. /Telegrafi/

VAR sinjalizoi për kartonin e kuq

VAR sinjalizoi për kartonin e kuq "më të keq në histori" në ligën e Francës, ndërsa tifozët thonë 'ne menduam se Liga Premier ishte keq'

Çmenduria e Ozil: Ngritë 50 kilogramë me një dorë dhe 50 me tjetrën -

Çmenduria e Ozil: Ngritë 50 kilogramë me një dorë dhe 50 me tjetrën - "bishë" në transformim trupor

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Lojtari i harruar i Liverpoolit, i cili iu bashkua klubit pesë vjet më parë pritet të shkëlqejë nën urdhrat e Arne Slot

Pas Salah-Klopp, Erling Haaland konfrontohet me Pep Guardiolan

Ish-futbollisti që e la karrierën profesioniste për t'u bërë luftëtar në UFC tani po shpartallon kundërshtarët