Lucas Vazquez, heroi që kushtoi një milion euro

Me 2 korriku, 2015, u bë zyrtare; Real Madrid kishte blerë Lucas Vazquezin nga  Espanyol për 1 milion euro.

Të flasësh për vlerën e tij tani dhe atë që u ble, të bënë të qeshësh, pasi ai doli të jetë në hero në Santiago Bernabeu.

Nje penallti e fituar ndaj Juventusit në aksionin e fundit  të ndeshjes që e shpëtoi Real Madridin.

Në Ligën e Kampionëve, pas Cristiano Ronaldos, ai ka qenë lojtari më vendimtar i mbretërve.

Fjala kyçe kundër PSG-së

Iu deshën  dhjetë minuta në pjesën ndeshjen e parë për ta kthyer ndeshjen. Nga 1-1, në një fitore 3-1. Ai se bashku me Marco Asension, revolucionarizuan ndeshjen.

Në ndeshjen e kthimit, ai ndihmoi Ronaldon për golin e parë pas një lojë të mirë me Asension.

Një yll në Milano

Ai nuk u fsheh, madje as në një finale të Ligës së Kampionëve. Në penalti kundër Atleticos, ai mori topin i pari. Ai e shënoi penaltinë e parë.

Një hero në finale, por vetëm një vit më vonë, ai u lë jashtë skuadrës përfundimtare të Cardiffit.

Ai e ndihmoi ekipin e Zidanes. Kjo tregoi klasin dhe karakterin e tij dhe trajneri francez këtë e vlerësoi.

Objektivi i Kupa e Botës

Ai tashmë ka dy Liga të Kampionëve, dhe kjo është arsyeja pse ai do të ftohet në Kupën e Botës.

Ai dëshiron të hyjë në listën definitive të Julen Lopetegui dhe të shkojë në Rusi.

Një ëndërr për Lucas Vazquez i cili ka një sezon të përsosur mund ta fitojë edhe këtë pozitë. /Telegrafi/

Nuk ka qetësi te Belgjika, radha e De Bruynes të kapet me trajnerin Tedesco

Florent Muslija merr përgjegjësinë për skandalin e fundit

Komisioni i Ligës Premier merr vendimin përfundimtar për kartonin e kuq të Rice ndaj Brighton

Yamal nuk hezitoi kur përmendi yllin e Ligës Premier me të cilin do kishte dëshirë të luante tek Barcelona

Intensiteti dhe frazat në stilin 'Rocky': Kush është Simon Colinet, personi që Motta e kërkoi me çdo kusht te Juventusi