Barcelona ndalet me barazim nga Las Palmasi (Video)

Barcelona ka barazuar në udhëtim te Las Palmasi me rezultat 1-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të të La Ligas.

Pjesa e parë e takimit i takoi Barcelonës, të cilët rrezikuan fillimisht me Luis Suarez (8′) dhe Lionel Messi (11′), por pa arritur ta gjejnë cakun.

Megjithatë, goli nuk vonoi dhe ai erdhi në minutën e 21-të të ndeshjes, ku Messi shënoi për 1-0 pas një supergoli nga gjuajta e lirë dhe dërgoi skuadrën në pushim me epërsi.

Festa e Messit pas golit të shënuar (Foto: Barcelona/Twitter)

Në pjesën e dytë, Las Palmas arriti të kthehet në lojë duke shënuar shpejt golin e barazimit, duke befasuar katalunasit.

Ishte sulmuesi Jonathan Calleri, i cili shënoi në minutën e 49-të nga pika e bardhë, duke barazuar rezultatin në 1-1.

Calleri shënoi golin e barazimit

Pas këtij goli, Ernesto Valverde ndryshoi në formacion duke inkuadruar lojtar sulmues në tentim të goli të fitore, por edhe përkundër shumë rasteve nuk arritën të shënojnë dhe ndeshja përfundoi me barazim 1-1.

Pas këtij barazimi, Barça gjendet ende në vendin e parë të tabelë, por me vetëm pesë pikë më shumë se vendi i dytë, ndërsa Las Palmas në vendin e 18-të me 20 pikë.

Në ndeshjen e radhës, katalunasit e presin Atletico Madridit në derbin e javës, ndërsa Las Palmas udhëton te Celta Vigo. /Telegrafi/

Një grusht brutal dhe ai nuk mund të ngitej në këmbë, ish-portieri i Chelseat pëson humbje të rëndë në MMA

Sportet Luftarake
Barcelona e sakrifikon yllin e skuadrës për të nënshkruar me Nico Williamsin

Nuk u lejua të futej në lojë për dy minuta, Messi gjen një kamerë anësore dhe shpërthen ndaj MLS-së

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Ishte shumë pranë të futej në historinë e Ligës Premier, Gvardiol tregon se pse nuk e ekzekutoi penalltinë