Unitedi vazhdon me fitore dhe gati për derbi, Martial i pandalshëm (Video)

BURNLEY, ENGLAND - JANUARY 20: Anthony Martial of Manchster United celebrates after scoring his sides first goal with his Manchester United team mates during the Premier League match between Burnley and Manchester United at Turf Moor on January 20, 2018 in Burnley, England. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Manchester Unitedi ka vazhduar me fitore në Ligën Premier, këtë herë 0-1 ndaj Burnleyt.

Ishte një lojë e mirë, me shanse nga të dy skuadrat.

Shansin më të mirë në pjesën e parë e kishte Ashley Young në minutën e 42-të, por gjuajti jashtë pak centimetra shtyllës së djathtë.

Anthony Martial duke festuar golin në Turf Moor (Getty Images)

Goli i vetëm në takim u shënua nga Anthony Martial në minutën e 54 pas asistimit nga Romelu Lukaku.

Dy minuta më vonë vendasit u treguan të rrezikshëm nga gjuajta e lirë, Johann Gudmundsson, goditi shtyllën transversale.

Në vazhdim të dy anët kishin shanset e tyre, por nuk ishin edhe aq serioze.

Jeff Hendrick dhe Paul Pogba gjatë një dueli (Getty Images)

Kjo është fitorja e tretë radhazi e Man Utd dhe Martial ka shënuar në të tre këto ndeshje nga një gol. Pas kësaj ecurie Djajtë e Kuq renditen në vendin e dytë me 53 pikë, kurse Burnley në pozitën e tetë me 34 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së Jose Mourinhos është ndaj Tottenhamit, kurse Burnley ndaj Newcastles. /Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Erik ten Hag më në fund reagoi pas paraqitjes mahnitëse të Jadon Sancho në Ligën e Kampionëve

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon