Përgjaket Kyrie Irving: Bashkëlojtari e goditi me bërryl dhe e bëri ta braktis ndeshen pas dy minutash lojë! (Video)

Boston Celtics kanë shënuar fitore të mundimshme kundër Charlotte Hornets me rezultat 90:87.

Por, minutat e para të ballafaqimit nuk ishte edhe aq të mira për basketbollistin Kyrie Irving.

Ky i fundit pësoi një incident kur shoku i ekipit, Bane e goditi me bërryl gjatë një kërcimi për të rrëmbyer topin nën kosh, e cila rezultoi me gjakderdhje.

Spurs pëson humbje, Bucks rikthehet te fitoret në NBA (Video)
Lexo po ashtu Spurs pëson humbje, Bucks rikthehet te fitoret në NBA (Video)

Kyries iu dha ndihmë, pas së cilës nuk hyri në lojë, e cila u shfrytëzua më së miri nga Charlotte për të shkuar në 18 pikë epërsi.

Megjithatë, edhe pa Irvingun, Celtics arriti të bëjë përmbysjen e madhe dhe të shënojë fitoren 11-të me radhë këtë sezon në NBA.

Shane Larkin dhe Jayson Tatum, ishin koshashënuesit më të mirë te Bostoni me nga 16 pikë secili, derisa te Hornetsi u dallua Kemba Walker me 20 sosh.

Kjo ishte fitorja e 11-të e Bostonit me radhë krahas 2 humbjeve që i kanë dhe aktualisht është seria më e gjatë e fitoreve në NBA. /Telegrafi/

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Ancelotti tregon se cili ishte momenti kyç që e ndihmoi Real Madridin ta fitonte La Ligën

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Ish-futbollisti që e la karrierën profesioniste për t'u bërë luftëtar në UFC tani po shpartallon kundërshtarët