LAJMI I FUNDIT:

NBA

Boston Celtics janë kampionët e ri në NBA, bëhen skuadra me më së shumti tituj

Boston Celtics janë kampionët e ri në NBA, bëhen skuadra me më së shumti tituj

NBA
Dallas Mavericks mposht Boston Celtics në ndeshjen e katërt finale të NBA

Dallas Mavericks mposht Boston Celtics në ndeshjen e katërt finale të NBA

NBA
Celtics triumfojnë edhe në Teksas, vetëm një fitore larg titullit të kampionit

Celtics triumfojnë edhe në Teksas, vetëm një fitore larg titullit të kampionit

NBA
Celtics marrin fitore edhe në ndeshjen e dytë, bëjnë hap të madh drejt titullit

Celtics marrin fitore edhe në ndeshjen e dytë, bëjnë hap të madh drejt titullit

NBA
Boston Celtics shkatërroi Dallas Mavericksin në ndeshjen e parë finale të NBA

Boston Celtics shkatërroi Dallas Mavericksin në ndeshjen e parë finale të NBA

NBA
Dallas Mavericks shkatërron Minnesota Timberwolvesin, bashkohet me Boston Celtics në finalen e NBA

Dallas Mavericks shkatërron Minnesota Timberwolvesin, bashkohet me Boston Celtics në finalen e NBA

NBA
Minnesota Timberwolves merr fitoren e parë në finalen e Konferencës, ngushtohet epërsia e Mavs

Minnesota Timberwolves merr fitoren e parë në finalen e Konferencës, ngushtohet epërsia e Mavs

NBA
Boston Celtics kampion në Konferencën e Lindjes, kalojnë në finalen e madhe të NBA

Boston Celtics kampion në Konferencën e Lindjes, kalojnë në finalen e madhe të NBA

NBA
Dallas triumfojnë edhe në ndeshjen e tretë, vetëm një fitore larg finales së madhe

Dallas triumfojnë edhe në ndeshjen e tretë, vetëm një fitore larg finales së madhe

NBA
Celtics triumfojnë edhe në ndeshjen e tretë, vetëm një fitore larg finales

Celtics triumfojnë edhe në ndeshjen e tretë, vetëm një fitore larg finales

NBA
Dallas Mavericks fitojnë finalen e dytë ndaj Minesota Timberwolves, Doncic i papërmbajtshëm me ‘triple-double’

Dallas Mavericks fitojnë finalen e dytë ndaj Minesota Timberwolves, Doncic i papërmbajtshëm me ‘triple-double’

NBA
Boston Celtics fiton edhe ndeshjen e dytë finale ndaj Indiana Pacers, shkëlqen Brown

Boston Celtics fiton edhe ndeshjen e dytë finale ndaj Indiana Pacers, shkëlqen Brown

NBA
Dallas merr fitoren e parë ndaj Minnesotas, triumfon në udhëtim

Dallas merr fitoren e parë ndaj Minnesotas, triumfon në udhëtim

NBA
Spektakël në TD Garden, Boston Celtics mposht Indianan pas vazhdimeve dhe merr fitoren e parë në finalen e Konferencës

Spektakël në TD Garden, Boston Celtics mposht Indianan pas vazhdimeve dhe merr fitoren e parë në finalen e Konferencës

NBA
OKC barazon gjithçka ndaj Dallasit, Celtics fitojnë sërish ndaj Cavs

OKC barazon gjithçka ndaj Dallasit, Celtics fitojnë sërish ndaj Cavs

NBA
Nuggets dhe Pacers barazojnë serinë gjysmëfinale ndaj Timberwolves dhe Knicks

Nuggets dhe Pacers barazojnë serinë gjysmëfinale ndaj Timberwolves dhe Knicks

NBA
Dallas Mavericks dhe Boston Celtics fitojnë ndeshjet e treta, marrin epërsinë në gjysmëfinalet e Konferencave

Dallas Mavericks dhe Boston Celtics fitojnë ndeshjet e treta, marrin epërsinë në gjysmëfinalet e Konferencave

NBA
Denver Nuggets dhe Indiana Pacers marrin fitoret e shpresës

Denver Nuggets dhe Indiana Pacers marrin fitoret e shpresës

NBA
Minnesota të pandalshëm, marrin edhe fitoren e dytë ndaj Nuggets

Minnesota të pandalshëm, marrin edhe fitoren e dytë ndaj Nuggets

NBA
Bota e basketbollit në zi, ndërron jetë ish-ylli i Los Angeles Lakers

Bota e basketbollit në zi, ndërron jetë ish-ylli i Los Angeles Lakers

NBA
Anthony Edwards me paraqitje fantastike, Minnesota Timberwolves merr fitore në udhëtim te Denver Nuggets

Anthony Edwards me paraqitje fantastike, Minnesota Timberwolves merr fitore në udhëtim te Denver Nuggets

NBA
76ers i shmangen eliminimit nga Play-Offi, Cleveland në epërsi ndaj Magic

76ers i shmangen eliminimit nga Play-Offi, Cleveland në epërsi ndaj Magic

NBA
Denver fitojnë ndeshjen e katërt dhe i eliminojnë Lakers nga Play-Off, tutje kalon edhe OKC

Denver fitojnë ndeshjen e katërt dhe i eliminojnë Lakers nga Play-Off, tutje kalon edhe OKC

NBA
Timberwolves kalojnë pa problem Phoenixin, New York Knicks dhe Indiana Pacers krijojnë epërsi të lartë

Timberwolves kalojnë pa problem Phoenixin, New York Knicks dhe Indiana Pacers krijojnë epërsi të lartë

NBA