Gjilani nuk di për humbje këtë sezon, mposht Flamurtarin

Gjilani e ka fituar ndeshjen e javës së tetë të Superligës së Kosovës ndaj Flamurtarit me rezultat minimal 1-0.

Skuadra e trajnerit Arbnor Morina ka vazhduar me serinë pozitive dhe pa humbje edhe ndaj Flamurtarit të Prishtinës, duke e mposhtur me një gol në pjesën e dytë.

Gjilanasit e dominuan pjesën e parë, duke rrezikuar disa herë me anë të Betim Haxhimusës (10’, 27’), por në dy rastet u ndal nga portieri i mysafirëve.

Skifterët provuan edhe në minutën e 33-të me anë të Dior Zabërgjës dhe Fisnik Papuqit (45’), por nuk ishin të saktë dhe shifrat mbetet të pandryshuara.

Në pjesën e dytë, Gjilani vazhdoi trysninë ndaj prishtinasve dhe gjeten edhe golin e epërsisë, i cili doli të jetë edhe i fitores, kur në minutën e 65-të Haxhimusa realizoi për 1-0 pas harkimit të Armend Thaqit.

Haxhimusa duke festuar njërin nga golat e tij me Gjilanin

Deri në fund pati edhe disa raste tjera për gol, por ndeshja përfundoi me fitoren e Gjilanit, të cilët fituan me rezultat 1-0 dhe tani gjenden në pozitën e dytë ne tabelë me 14 pikë, ndërsa Flamurtari në vendin e 11-të me vetëm pesë pikë.

Në gjiron e ardhshme, Gjilani udhëton te Liria, ndërsa Flamurtari e pret në shtëpi Feronikelin. /Telegrafi/

Arda Guler nga Turqia i dërgon mesazh Carlo Ancelottit për minutazhën te Real Madridi

E paimagjinueshme se si mbrojtësi i Anglisë arriti ta bënte këtë ndërhyrje nga vija e portës

Kush është Alvaro Carreras, i riu që po 'çmend' Realin, Barçën, Unitedin dhe shumë gjigantë evropianë