Montella: I lumtur me rezultatin, por ekipi duhet të mësojë t’i menaxhoj ndeshjet

Vincenzo Montella këmbëngul se fitorja stresuese 3-2 e Milanit ndaj Rijekës ishte një përvojë e çmuar e të mësuarit dhe një hap përpara për ekipin.

Rossonerët ishin në epërsi 2-0 ndaj Rijekës me golat e Andre Silvas dhe Mateo Musacchios kur pranuan dy gola në dhjetë minutat e fundit për të rrezikuar fitoren.

Milani vazhdon mbretërimin në Ligën e Evropës (Video)
Lexo po ashtu Milani vazhdon mbretërimin në Ligën e Evropës (Video)

Por, i riu Patrick Cutrone shënoi në minutën e fundit shtesë për fitoren 3-2 duke ruajtur rekordin e 100 për qind në Ligën e Evropës për Rossonerë.

Megjithatë, trajneri Montella theksoi se ekipi duhet të marr mësim t’i menaxhoj ndeshjet deri në minutën e fundit, ndërsa ishte i kënaqur me karakterin e treguar në fund.

Milan 3-2 Rijeka, vlerësimi i futbollistëve (Foto)
Lexo po ashtu Milan 3-2 Rijeka, vlerësimi i futbollistëve (Foto)

“Ne duhet të rritemi në mënyrën se si trajtojmë ndeshjet”, ka thënë fillimisht Montella për Sky Sport Italia.

“Kjo ishte një përvojë e çmuar e të mësuarit dhe ne sjellim në shtëpi dijeninë që duhet të kontrolloni një ndeshje edhe pas minutës së 70-të”.

Festa e lojtarëve pas golit të fitores

“Unë dua të theksoj frymën e ekipit, edhe pa mbetur energji, që solli fitoren në shtëpi”.

“Është një rezultat i shkëlqyeshëm, ndoshta jo aq shumë sa i përket rezultatit, por është një hap i madh përpara për ekipin”, përfundoi trajneri italian. /Telegrafi/

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Klubi i ka 2,2 milionë euro borxh, ylli i Kosovës tregon si e ndërpreu kontratën falë FIFA-s

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Gjest i shëmtuar nga tifozët e Atletico Madridit, Nico Williams ndalon lojën në gjysmë për shkak të koreve raciste

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez