“Po bëjmë shaka, VAR na urren”, Leverkusen‏i bën shaka me tifozët (Foto)

Bayer Leverkusen fitoi ndaj Freiburgut me rezultat 4-0 në Bundesliga.

Më i miri në takim ishte Kevin Volland, i cili shënoi dy gola në minutat 21’ dhe 34’.

Teknologjia VAR anuloi dy gola në ndeshjen Milan 2-1 Udinese (Video)
Lexo po ashtu Teknologjia VAR anuloi dy gola në ndeshjen Milan 2-1 Udinese (Video)

Gjermanit het-trikun ia mohoi teknologjia VAR në minutën e 70-të pasi u vendos se ai ka kryer faull paraprakisht.

Por, gjithë këtë skuadra gjermane e ktheu në shaka në rrjetet sociale, fillimisht duke i njoftuar për golin, pastaj se është anuluar:

“70′ GOOOOOOOL!!! Është het-trik nga Kevin Volland!!! Po bëjmë shaka, VAR na urren”, ka shkuar Leverkusen në Twitter. /Telegrafi/

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

Rekordi i zi që Manchester United e ka thyer pas humbjes së thellë ndaj Crystal Palace

Chelsea dhe Arsenali mësojnë klauzolën e lirimit të lojtarit i cili konsiderohet si ‘Haalandi i dytë’

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin