Barça vazhdon në krye të La Ligas pas fitores ndaj Las Palmas (Video)

Getty Images

Barcelona ka fituar në udhëtim te Las Palmas me rezultat 1-4.

Mysafirët ishin dukshëm më të mirë dhe kjo ishte një fitore e lehtë për katalunasit.

Goli i parë në takim erdhi nga Neymar në minutën e 25-të pas asistimit nga Luis Sauarez.

Festa e Neymar te goli i epërsisë. Foto: Getty Images

Ndërsa Suarez shënoi pas dy minutash pasi u asistua nga Neymar dhe me rezultatin 0-2 përfundoi pjesa e parë.

Luis Suarez duke festuar golin ndaj Las Palmas. Foto: Getty Images

Goli i nderit për vendasit erdhi në minutën e 63-të nga Pedro Bigas, kurse Neymar shënoi edhe dy herë për të kompletuar het-trikun (67’, 71’).

Festa e MSN. Foto: Getty

Barcelona vazhdon në pozitën e parë me 87 pikë, aq sa Real Madridi në vendin e dytë, por Los Blancos kanë një ndeshje më pak. Kurse Las Palmas renditet në vendin e 14 me 39 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Barçës është kundër Eibarit. /Telegrafi/

Pak para ndeshjes me Kosovën, lojtarët rumunë kishin një vizitë befasuese

Jurgen Klopp do të kthehet në bankinë – por ka një

Jurgen Klopp do të kthehet në bankinë – por ka një "rreng"

Live Kosovë - Rumani, Dardanët synojnë ta nisin me fitore edicionin e ri të Ligës së Kombeve

Top dhjetë skuadrat më të shtrenjta në botë – ka disa befasi të mëdha në listë

Real Madridi i pakënaqur me komentet e Vinicius Jr, Los Blancos tani janë më të hapur për ta larguar

Kushtrim Mushica përzgjedh formacionin e tij të preferuar të Kosovës për ndeshjen ndaj Rumanisë