Bayerni vazhdon me fitore, shkatërron Augsburgun (Video)

Bayern Munichu ka fituar me rezultat 6-0 ndaj Augsburgut në Bundesliga.

Vendasit ishin dukshëm më të mirë dhe ishte një fitore e lehtë për ata.

Goli i parë në takim shënua nga Robert Lewandowski në minutën e 17-të, kurse për rezultatin 2-0 në pjesën e parë u përkujdes Thomas Muller në minutën e 36-të.

Lewandowski hapi festivalin e golave në pjesën e dytë duke shënuar në minutën e 55-të.

Seria e golave u vazhdua nga Thiago Alcantara (62’), edhe një herë Lewa në minutën e 79-të dhe në fund tjetër gol nga Muller (80’) për rezultatin përfundimtar 6-0.

Pas kësaj fitore Bayerni vazhdon në vendin e parë me 65 pikë, kurse Augsburgu në pozitën e 16 me 29 pikë.

Ndeshja e ardhshme e bavarezve është ndaj Hoffenheimit. /Telegrafi/

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij