Rikthim fantastik i Interit për fitoren e pestë radhazi në Serie A (Video)

Interi ka arritur të shënoj një fitore të madhe me rikthim ndaj Chievos me rezultat 3-1, ku në pjesën e parë ishin në disavantazh.

Pjesa e parë e takimit u dominua nga skuadra e Stefano Piolit, që krijon pareshtur shanse për të shënuar golin e parë.

Gagliardini luajti për 90 minuta në debutimin e tij me Interin dhe ishte ndër më të mirët

Megjithatë, edhe pse gjuajtën plot 16 herë në drejtim të portës së Chievos, Interi asnjëherë nuk mund të gjej golin pasi në shumicën e rasteve iu mohua nga portieri Sorrentino.

Kur rastet nuk konkretizohet pëson dënimi, kjo i ndodhi Interit që pranuan gol në rastin e parë serioz të Chievos, që gjetën golin në minutën e 34-të me anë të sulmuesit Sergio Pellissier, i cili shënoi nga afërsia pas asistimit të Valter Birsas dhe me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Pellissier duke shënuar golin e epërsisë

Në pjesën e dytë, Interi përsëri filloi me sulmet e saj të shumta në drejtim të portës kundërshtare, për të gjetur sa më shpejt golin e barazimit.

Por, ai erdhi vetëm në minutën e 69-të nga kapiteni, Mauro Icardi, i cili shënoi nga afërsia pas një harkimi të saktë nga ana e Antonio Candrevas.

Icardi u tregua edhe një herë ‘vrasës’ në zonën kundërshtare

Deri në fund të takimit, Interi krijoi edhe shumë raste, por goli i epërsisë erdhi vetëm në minutën e 86-të ku Ivan Perisic shënoi një gol të bukur për ta kaluar Interin në epërsi, ndërsa në minutat shtesë ishte Citadin Eder, i cili vulosi takimin me një gol të bukur për 3-1.

Momenti i golit nga Perisic

Pas kësaj fitore, Interi e sheh vetën në vendin e gjashtë me 36 pikë dhe në ndeshjen e ardhshme udhëton te Palermo, ndërsa Chievo renditet e 11-ta me 25 pikë./Telegrafi/

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Kroos bëhet viral në internet me postimin e tij pasi Ronaldo shënoi golin e 900-të në karrierë

Man City të gatshëm të shpenzojnë 300 milionë euro nëse Guardiola largohet verën e ardhshme

“E kemi fajin edhe ne”, trajneri Lucescu për sharjet e tifozëve dhe vërshëllimin e himnit

Ancelotti i dërgon një mesazh domethënës dyshes Mbappe dhe Endrick

Prapaskenat e ndeshjes Kosovë-Rumani: ‘Zhdukja’ e Fodas dhe futbollistëve pas turpërimit, zënkat në fushë dhe elektrizimi i tifozëve nga Rexhbeçaj