Liverpooli mposht Stoken, rikthehet nga disfata (Video)

Liverpooli ka treguar se është një pretendent për titull duke mposhtur Stoke Cityn 4-1.

Ndeshjen e nisi më mirë Stoke që shënoi me anë të Jonathan Walters që në minutën e 12-të.

Por Liverpooli si në çdo ndeshje të këtij sezoni nuk u ngut dhe ktheu gjithçka brenda pjesës së parë.

Fillimisht shënoi Adam Lallana në minutën e 35-të, ndërsa pak minuta më vonë shënoi edhe Firminho një gol të jashtëzakonshëm.

Në pjesën e dytë Liverpooli nuk u ndal.

Ishte Gianelli Imbula që shënoi në portën e tij pas një aksionin të bukur të ‘The Reds’.

Pët ta mbyllur ndeshjen u kujdes Daniel Sturridge që me tu futur në lojë la shenjën e tij.

Ai ka pranuar një top të kthyer gabimisht nga mbrojtja dhe ka kaluar edhe portierin me shumë qetësi për të shënuar për 4-1.

Liverpooli pas kësaj fitoreje ka 40 pikë, ndërsa Stoke City ka 21 pikë. /Telegrafi/

Ndryshime në listën e Kosovës, Foda përjashton tre futbollistë

Qëndrim në klubet e natës, mësohet arsyeja që u përjashtuan tre futbollistët nga Kombëtarja

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

Legjenda rumune gozhdon Zhegrovën: Ato gjëra që bënë në fushë nuk do të thonë asgjë në futboll

Nuk e festoi golin ndaj Irlandës dhe refuzoi shiritin e kapitenit, Rice zbulon arsyen pse

U kërkua shkarkimi i tij pasi nuk e këndoi himnin kombëtar të Anglisë, vjen përgjigja nga Lee Carsley