89-shi nuk njeh kundërshtar, e mposhtë edhe rivalin lokal

Trepça ’89 ka vazhduar me formë të mrekullueshme edhe pas javës së 11-të.

Në derbin e javës, Trepça ’89 edhe pse ishte mysafire shënoi fitore ndaj rivalit lokal Trepça 1-3.

Ishte kapiteni Shpëtim Idrizi që shënoi për mysafirët në pjesën e parë në minutën e 36-të nga pika e bardhë.

Vendasit barazuan në 1-1 në minutën e 63-të kur shënoi veterani Emin Baliqi.

Por gëzimi i vendasve zgjati pak, pasi sulmuesi afrikan, Boniface shënoi 15 minuta para fundit për 2-1.

Ndërkohë golin e tretë në këtë takim, lideri i Superligës e shënoi në minutën e fundit të ndeshjes nëpërmjet Florent Hasanit.

Pas kësaj fitore, 89-shi vazhdon të mbetet në pozitën e parë me 30 pikë pas 11 javëve, duke shënuar 10 fitore dhe ka humbur vetëm një ndeshjes.

Ndërkohë Trepça mbetet ende skuadra e vetme pa fitore pas 11 ndeshjeve, ku ka pesë barazime dhe gjashtë humbje. /Telegrafi/

Super gol i Edon Zhegrovës përballë PSG-së

Ilir Daja largohet nga Ballkani, përshëndetet me lojtarët pas ndeshjes me Malishevën

Superliga
Nga lavdërimet që mori nga Lineker te foto e festës me Icardin: Si ishte bërë hit në rrjetet sociale para disa vitesh Almazbekov, transferimi më i Llapit

Superliga
U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

"Është e mundur që ky të jetë sezoni im i fundit në Liverpool" - Salah jep sinjale largimi

Rezultatet dhe renditja në Ligën e Parë: Drenica dhe Vëllaznimi në formë, Prishtina e Re fiton derbin