PSG fiton ndaj Baselit të Xhakës (Video)

Paris Saint Germani ka fituar ndaj Baselit në Ligën e Kampionëve.

Vendasit ishin më të mirë dhe kjo ishte një fitore e merituar nga ata.

Goli i parë në këtë takim erdhi nga Angel Di Maria në minutën e 40-të pas një asistimi nga Edison Cavani dhe me rezultatin 1-0 përfundoi pjesa e parë.

cvj_ni9wiaaoqfe

Goli i dytë erdhi nga braziliani Lucas në minutën e 62-të, ndërsa ai i fundit nga Cavani në minutat shtesë të takimit.

Pas kësaj fitore PSG renditet e dyta në Grupin A me shtatë pikë, aq sa Arsenali në vendin e parë. Kurse Baseli ka një pikë në vendin e tretë, aq sa Ludogoretsi, por që renditet në fund për shkak gol dallimit më të vogël.

Në këtë takim për mysafirët nga minuta e parë luajti Taulant Xhaka. /Telegrafi/

Ilir Daja largohet nga Ballkani, përshëndetet me lojtarët pas ndeshjes me Malishevën

Superliga
U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

Ylli i Real Madridit ‘i shkatërruar’ pasi nuk arriti që të largohej nga klubi këtë verë

A ishte afër transferimit tek Barcelona këtë verë? Williams tregon gjithçka

Luajti vetëm 23 minuta me fanellën e tyre, Como e largon nga ekipi Varanen

Malisheva e Bekim Isufit sërish leksione futbolli me një lojtar më pak – ia shkakton humbjen e parë kampionit