Hasi: Herët të flitet për titull

Besnik Hasi është treguar i kujdesshëm në deklaratat e tij kur është pyetur se cila skuadër është favorite për ta fituar titullin e kampionit.

“Kemi edhe shtatë ndeshje në program dhe gjithçka mund të ndodhë”, ka thënë Hasi për mediat në Belgjikë.

Anderlechti të dielën mposhti liderin Club Brugge në ndeshjen e xhiros së tretë të ‘play-offit’ në Belgjikë, përcjell Koha Ditore. Me fitoren e arritur me rezultatin 1-0, Anderlechti iu afrua në vetëm një pikë Club Brugget, që kryeson me 38 pikë.

“Ne shënuam një gol shumë të mirë. Ne kemi luajtur në mënyrë shumë të organizuar. Brugges nuk kishte mundësi të na bëjë ballë pas pushimit të pjesës së parë”, ka komentuar shqiptari fitoren e arritur.

Hasi, si trajner i Anderlechtit, dy edicione më parë fitoi titullin e kampionit dhe Superkupën.

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Triumfi i Manchester United në FA Cup shkakton pasoja të rënda për Chelsean

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Pep Guardiola tregon fajtorin për humbjen ndaj Manchester United në finale të FA Cup

Supergoli i Granit Xhakës i jep Bayer Leverkusenit fitoren në Kupën e Gjermanisë