LAJMI I FUNDIT:

Anderlecht

136 Artikuj

“Jo tipi që na duhet”: Një klub e refuzon publikisht Eden Hazardin

“Jo tipi që na duhet”: Një klub e refuzon publikisht Eden Hazardin

Ligat tjera
Sot zhvillohen çerekfinalet e para në Ligën e Evropës dhe Ligën e Konferencës

Sot zhvillohen çerekfinalet e para në Ligën e Evropës dhe Ligën e Konferencës

Liga e Evropës
Shorti për çerekfinalen e Ligës së Konferencës, Fiorentina dhe West Ham me fat

Shorti për çerekfinalen e Ligës së Konferencës, Fiorentina dhe West Ham me fat

Ndërkombëtare
Mësohen çiftet e fazës 1/8 në Ligën e Konferencës

Mësohen çiftet e fazës 1/8 në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Klubet më të trofeshme në histori të futbollit: Gjigantët evropianë as në top pesëshe

Klubet më të trofeshme në histori të futbollit: Gjigantët evropianë as në top pesëshe

Ndërkombëtare
Hidhet shorti për fazën e eliminimit direkt në Ligën e Konferencës, përballje shumë interesante

Hidhet shorti për fazën e eliminimit direkt në Ligën e Konferencës, përballje shumë interesante

Ndërkombëtare
Zyrtare: Sergio Gomez nënshkruan me Manchester Cityn

Zyrtare: Sergio Gomez nënshkruan me Manchester Cityn

Premier League
Donte hakmarrje te Chelsea, çfarë gjeti te Interi, disa fjalë për Evertonin, Anderlechtin dhe Conten – Lukaku i përmbledh të gjitha

Donte hakmarrje te Chelsea, çfarë gjeti te Interi, disa fjalë për Evertonin, Anderlechtin dhe Conten – Lukaku i përmbledh të gjitha

Driton Gajraku
Arteta e dëshiron me çdo kusht, Arsenali në bisedime me Anderlechtin për mbrojtësin Sergio Gomez

Arteta e dëshiron me çdo kusht, Arsenali në bisedime me Anderlechtin për mbrojtësin Sergio Gomez

Premier League
Top 10 futbollistët nën 21 vjeç me kontributin më të madh të golave në sezonin e fundit, Valmir Veliu pjesë e listës së bashku me yjet si Haaland, Vinicius Jr e Adeyemi

Top 10 futbollistët nën 21 vjeç me kontributin më të madh të golave në sezonin e fundit, Valmir Veliu pjesë e listës së bashku me yjet si Haaland, Vinicius Jr e Adeyemi

Ndërkombëtare
“Ka katër ditëlindje të ndryshme në dokumente” – Porto do të lirojë mbrojtësin Chancell Mbemba, pasi lojtari mund të jetë 33 vjeç  dhe jo 27 si pretendon

“Ka katër ditëlindje të ndryshme në dokumente” – Porto do të lirojë mbrojtësin Chancell Mbemba, pasi lojtari mund të jetë 33 vjeç dhe jo 27 si pretendon

Ligat tjera
Samir Nasri pensionohet nga futbolli në moshën 34-vjeçare

Samir Nasri pensionohet nga futbolli në moshën 34-vjeçare

Ndërkombëtare
Gjashtë klube të njohura interesohen për Rey Manajn, shqiptari mund të bëhet me klub të ri – por Barcelona nuk dëshiron ta humb përgjithmonë

Gjashtë klube të njohura interesohen për Rey Manajn, shqiptari mund të bëhet me klub të ri – por Barcelona nuk dëshiron ta humb përgjithmonë

La Liga
Laçi pëson humbje nga Anderlechti në Bruksel dhe eliminohet nga Liga e Konferencës

Laçi pëson humbje nga Anderlechti në Bruksel dhe eliminohet nga Liga e Konferencës

Ndërkombëtare
Anderlechti tregon fuqinë përballë Laçit, belgët triumfojnë me rezultat të thellë në Shqipëri

Anderlechti tregon fuqinë përballë Laçit, belgët triumfojnë me rezultat të thellë në Shqipëri

Ndërkombëtare
Juventusi siguron shërbimet e talentit belg

Juventusi siguron shërbimet e talentit belg

Serie A
Afër marrëveshjes: Arsenalin tenton transferime të dyfishta

Afër marrëveshjes: Arsenalin tenton transferime të dyfishta

Premier League
Renditen top dhjetë skuadrat me më së shumti trofe të fituar nëpër ligat e tyre në Evropë

Renditen top dhjetë skuadrat me më së shumti trofe të fituar nëpër ligat e tyre në Evropë

Ndërkombëtare
Lukaku arrin shifrën prej 300 golash në karrierë, ai është vetëm 27 vjeçar

Lukaku arrin shifrën prej 300 golash në karrierë, ai është vetëm 27 vjeçar

Ndërkombëtare
Nuk e lejonin transferimin e tij te Panathinaikos – sulmuesi i Royal Antwerp shkon në stërvitje me fanellën e rivalëve të Anderlecht

Nuk e lejonin transferimin e tij te Panathinaikos – sulmuesi i Royal Antwerp shkon në stërvitje me fanellën e rivalëve të Anderlecht

Ligat tjera
Kompany: Si tifoz, dua që Messi t’i bashkohet Cityt dhe ta fitojnë Ligën e Kampionëve

Kompany: Si tifoz, dua që Messi t’i bashkohet Cityt dhe ta fitojnë Ligën e Kampionëve

Premier League
Zyrtare: Kompany pensionohet nga futbolli dhe bëhet trajner i Anderlechtit

Zyrtare: Kompany pensionohet nga futbolli dhe bëhet trajner i Anderlechtit

Ndërkombëtare
Pesëmbëdhjetë klubet më të suksesshme në futbollin botëror bazuar në gjithë trofetë fituar

Pesëmbëdhjetë klubet më të suksesshme në futbollin botëror bazuar në gjithë trofetë fituar

Ndërkombëtare
Zyrtare: Milani blen Saelemaekers nga Anderlechti

Zyrtare: Milani blen Saelemaekers nga Anderlechti

Serie A