0Shares

Në faqen zyrtare të Juventusit shkruan se klubi ka arritur marrë veshje katër vjeçare me sulmuesin e Athletic Bilbaos, Fernando Llorenten, i cili do të vijë në Torino si lojtar i lirë gjatë verës.

“E ardhmja e Fernando Llorentes është në fanellat bardh e zi. Përfaqësuesi spanjoll, i cili do të jetë pa kontratë me Athletic Bilbaon, ka nënshkruar një marrëveshje që do ta bëjë atë lojtar të Juventusit që nga 1 korriku”.

“Kontrata do të zgjatë katër vite dhe do të mbarojë me 30 qershor të vitit 2017”, thuhet në komunikatën zyrtare. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)