0Shares

Florentino Perez ka konfirmuar se Carlo Ancelotti është kandidati kryesor për postin e trajnerit te Real Madridi.

Trajneri i Paris Saint-Germainit është lidhur me postin e lënë bosh nga Jose Mourinho, por deri më tash ka pasur probleme në shkëputjen e kontratës me kampionin e Ligue 1.

“Në këtë moment na duhet një trajner, i cili na njeh mirë dhe italiani Carlo Ancelotti na njeh, sepse para katër vitesh u përpoqa të nënshkruaj me të dhe nuk ia arrita”.

“Nëse mund ta prishë kontratën me PSG-në, do të jemi të lumtur, ndërsa nëse nuk e bën, atëherë në rregull, por nuk besoj se kjo çështje do të zgjasë shumë”, ka deklaruar Perez për EsRadio. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)