0Shares

Se a do të lidhet partneri me juve varet shumë edhe nga roli i prindërve, të paktën kështu theksojnë rezultatet e hulumtimit të studimit më të ri të universitetit në Tel Aviv.

Hulumtuesit, të cilët kishin anketuar personat nga mosha 22 deri në atë 28 vjeçe, kanë zbuluar se frika nga lidhja flet se prindërit gjatë fëmijërisë ose ishin të painteresuar apo shumë të bezdisshëm. Për shembull, nëse prindërit nuk ishin pjesë e rëndësishme e fëmijërisë së tyre, janë të ekspozuar ta shmangin obligimin si shenjë të mekanizmit mbrojtës derisa në të njëjtën kohë kërkon intimitet.

Shtrohet pyetja, lidhjet e tilla a janë të shkruara që të dëshirojnë?
/Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)