LAJMI I FUNDIT:

Si t’i largoni përgjithmonë ‘bubrecat’? Provoni metodën me këto produkte shtëpiake

Si t’i largoni përgjithmonë ‘bubrecat’? Provoni metodën me këto produkte shtëpiake

Prania e milingonave në shtëpi shpesh bëhet e bezdisshme, sidomos kur tani fillojnë të shfaqen me ngrohjen e motit.

Shumë do të blejnë automatikisht një pesticid për t’i luftuar këto insekte, por kjo metodë mund të jetë e rrezikshme nëse keni fëmijë.


Megjithatë, ka shumë përbërës natyralë që mund të vrasin në mënyrë efektive milingonat pa përdorur kimikate toksike.

Këto kura natyrale janë më pak të dëmshme për mjedisin, ju, familjen dhe kafshët tuaja shtëpiake.

Ju mund të gjeni shumë zgjidhje natyrale të njohura për t’i larguar dhe shumicën e këtyre produkteve i keni edhe në shtëpi.

Përdorni uthull të bardhë, lëngë limoni, kanellë ose piper të zi.

Këto metoda mund të jenë parandaluese efektive sepse erërat e tyre të forta mund të ngatërrojnë gjurmët e aromës që nuhatin milingonat, duke e bërë me pak gjasa të qëndrojnë në zonë. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Më e mirë se edhe pika G: Prekeni këtu dhe do ta çmendni nga kënaqësia!

Më e mirë se edhe pika G: Prekeni këtu dhe do ta çmendni nga kënaqësia!

Intimitet dhe Pasion
Shumica gabojnë: Ja pse duhet të lani shtrojat e krevatit vetëm në këtë temperaturë

Shumica gabojnë: Ja pse duhet të lani shtrojat e krevatit vetëm në këtë temperaturë

Bëje vet
Ky është qyteti më aromatik në Evropë. Kur të lexoni titullin, me siguri do të mendoni: “Epo, qytetet nuk mbajnë erë”

Ky është qyteti më aromatik në Evropë. Kur të lexoni titullin, me siguri do të mendoni: “Epo, qytetet nuk mbajnë erë”

Çfarë të vizitosh
Si të blini dhe vishni një kostum: Ekziston një rregull i madh kur bëhet fjalë për xhaketat me tre kopsa

Si të blini dhe vishni një kostum: Ekziston një rregull i madh kur bëhet fjalë për xhaketat me tre kopsa

Stil
A duhet diskutuar rroga me kolegët dhe miqtë?

A duhet diskutuar rroga me kolegët dhe miqtë?

Lifestyle
Thënie nga libri “Alkimisti” që ju bëjnë t’i ndiqni ëndrrat që i keni

Thënie nga libri “Alkimisti” që ju bëjnë t’i ndiqni ëndrrat që i keni

Këshilla Lifestyle
Kalo në kategori