0Shares

Nga fjalori i gjuhës gjermane është larguar fjala më e gjatë, e cila ka 63 shkronja.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz.

Kjo fjalë nënkuptonte një ligj në shtetin Mecklenburg-Vorpommern që nga viti 1999, që kishte të bëjë me mishin e kafshëve, por nga sot zyrtarisht nuk ekziston më.

Vendimin për largimin e fjalës e ka marrë parlamenti regjional. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)