LAJMI I FUNDIT:

Nuk kishte para për të blerë shtëpi, adoleshenti nga Britania transformon garazhin e prindërve – iu deshën vetëm 15 mijë funte

Nuk kishte para për të blerë shtëpi, adoleshenti nga Britania transformon garazhin e prindërve – iu deshën vetëm 15 mijë funte

Një adoleshent që nuk kishte para të blejë shtëpi për vete, ka arritur ta transformojë garazhin e prindërve në një “shtëpi luksoze”, duke i kryer shumicën e punimeve vetë dhe të gjitha pjesët i porositi përmes Facebook-ut.

Josh Jones, 19-vjeç nga Tunbridge Wells transformoi garazhin e prindërve “në shtëpinë e ëndrrave” për veten dhe të dashurën, dhe shumë njerëz kanë mbetur të habitur me punën e tij, transmeton Telegrafi.


Në një seri të videove të postuara në llogarinë e tij në TikTok, i riu nga Britania e Madhe shpjegoi dëshirën e tij që ta krijoj një “shtëpi” me financa të kufizuara.

Gjatë tetë muajve punë, ai kreu shumicën e punimeve me materiale të përdorura më herët – duke instaluar rrymën, ujin dhe ngrohjen.

I tërë ky transformim i kushtoi më pak se gjysma e depozitës që do të duhej t’i jepte për blerjen e një shtëpie me këste. Pra shpenzoi vetëm 15 mijë funte. /Telegrafi/

@joshjonesacepaving I decided instead of renting my first place i was going to build it! This is a cost breakdown if the whole build! How much did it cost me to convert a garage into a tiny home?#foryou #howmuch #convert #garageintohome #selfbuild #diy ♬ original sound – FIFA Songs

@joshjonesacepaving How much it cost me to convert my garage into a dream home? Am i the only one that thinks this could be the worlds cheapest kitchen? #foryou #diy #convertgarage #kitchen #bathroom #dreamhome #howmuch ♬ original sound – FIFA Songs

Në trend Fun

Më shumë
Stjuardesa mbeti e shtangur kur pa se çfarë fshihej në bagazhin e brendshëm të aeroplanit

Stjuardesa mbeti e shtangur kur pa se çfarë fshihej në bagazhin e brendshëm të aeroplanit

Fun
Askush nuk mund t'i rezistojë videos gazmore të tre britanikëve të dehur

Askush nuk mund t'i rezistojë videos gazmore të tre britanikëve të dehur

Fun
Amerikani shënon rekord të ri botëror duke thyer 110 lapsa në vetëm një minutë

Amerikani shënon rekord të ri botëror duke thyer 110 lapsa në vetëm një minutë

Interesante
Mundësi i njohur ngre me një dorë gruan më të vogël në botë, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Mundësi i njohur ngre me një dorë gruan më të vogël në botë, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Fun
Nuk kishte para për të blerë shtëpi, adoleshenti nga Britania transformon garazhin e prindërve – iu deshën vetëm 15 mijë funte

Nuk kishte para për të blerë shtëpi, adoleshenti nga Britania transformon garazhin e prindërve – iu deshën vetëm 15 mijë funte

Interesante
Kuriozitete të pabesueshme, por krejtësisht të vërteta

Kuriozitete të pabesueshme, por krejtësisht të vërteta

Fun
Kalo në kategori