LAJMI I FUNDIT:

Washington

249 Artikuj

Ambasadori i Izraelit në Serbi: Vuçiqit nuk i pëlqeu, por njohja e Kosovës është çështje e kryer

Ambasadori i Izraelit në Serbi: Vuçiqit nuk i pëlqeu, por njohja e Kosovës është çështje e kryer

Kosovë
​Hotin e pret një seancë ‘e nxehtë’ për marrëveshjen e Uashingtonit

​Hotin e pret një seancë ‘e nxehtë’ për marrëveshjen e Uashingtonit

Kosovë
Më shumë se 30 persona kanë ndërruar jetë nga zjarret në SHBA, disa të tjerë raportohen të zhdukur në Oregon

Më shumë se 30 persona kanë ndërruar jetë nga zjarret në SHBA, disa të tjerë raportohen të zhdukur në Oregon

Nga Bota
SHBA, ndryshimi i klimës rëndon gjendjen e zjarreve

SHBA, ndryshimi i klimës rëndon gjendjen e zjarreve

Nga Bota
LVV: Pikat e marrëveshjes së Washingtonit nuk sjellin as njohje, as vende pune e as progres ekonomik

LVV: Pikat e marrëveshjes së Washingtonit nuk sjellin as njohje, as vende pune e as progres ekonomik

Të Tjera
Jerusalem Post: Serbia nuk do ta zhvendosë ambasadën nga Tel Avivi në Jerusalem, nëse Izraeli e njeh Kosovën

Jerusalem Post: Serbia nuk do ta zhvendosë ambasadën nga Tel Avivi në Jerusalem, nëse Izraeli e njeh Kosovën

Politikë
Media ruse: Moska paralajmëron Beogradin se marrëveshja e Washingtonit do të ketë pasoja

Media ruse: Moska paralajmëron Beogradin se marrëveshja e Washingtonit do të ketë pasoja

Ballkan
Vazhdon përplasja ndërmjet serbëve dhe rusëve pas marrëveshjes në Washington, kërkohet të mbyllet e ashtuquajtura Qendra Humanitare në Nish

Vazhdon përplasja ndërmjet serbëve dhe rusëve pas marrëveshjes në Washington, kërkohet të mbyllet e ashtuquajtura Qendra Humanitare në Nish

Ballkan
Zeka: Marrëveshja e Washingtonit do ta shndërrojë Kosovën në nyje të rëndësishme në Ballkan

Zeka: Marrëveshja e Washingtonit do ta shndërrojë Kosovën në nyje të rëndësishme në Ballkan

Albert Spahiu
U përfol për reagimin e çuditshëm kur Trump përmendi zhvendosjen e ambasadës serbe nga Tel Avivi në Jerusalem, Vuçiq pretendon se i është ngatërruar “fasiklla” me të Hotit

U përfol për reagimin e çuditshëm kur Trump përmendi zhvendosjen e ambasadës serbe nga Tel Avivi në Jerusalem, Vuçiq pretendon se i është ngatërruar “fasiklla” me të Hotit

Ballkan
Politika e jashtme e zbehtë dhe joproduktive, pengesë edhe Serbia

Politika e jashtme e zbehtë dhe joproduktive, pengesë edhe Serbia

Kosovë
Oda Amerikane beson se marrëveshja e Washingtonit ofron prospekte të reja zhvillimore

Oda Amerikane beson se marrëveshja e Washingtonit ofron prospekte të reja zhvillimore

Biznes
Grenell: Kosova dhe Serbia nuk kanë nënshkruar asgjë me SHBA-të

Grenell: Kosova dhe Serbia nuk kanë nënshkruar asgjë me SHBA-të

Kosovë
Projektet që do të mbështesë Korporata amerikane për Financim Zhvillimor

Projektet që do të mbështesë Korporata amerikane për Financim Zhvillimor

Kosovë
Edward P. Joseph: Grenell hoqi dorë nga njohja e Kosovës

Edward P. Joseph: Grenell hoqi dorë nga njohja e Kosovës

Kosovë
Haradinaj-Stublla takohet me Pompeon

Haradinaj-Stublla takohet me Pompeon

Kosovë
Pompeo çmon përpjekjet e liderëve të Kosovës dhe Serbisë për arritjen e marrëveshjes

Pompeo çmon përpjekjet e liderëve të Kosovës dhe Serbisë për arritjen e marrëveshjes

Kosovë
Si do të përdoret në mënyrë të përbashkët Liqeni i Ujmanit nga Kosova dhe Serbia?

Si do të përdoret në mënyrë të përbashkët Liqeni i Ujmanit nga Kosova dhe Serbia?

Kosovë
Krasniqi për takimin në Washington: Nuk përjashtohet mundësia që marrëveshja Kosovë-Serbi të ketë edhe elemente të njohjes reciproke

Krasniqi për takimin në Washington: Nuk përjashtohet mundësia që marrëveshja Kosovë-Serbi të ketë edhe elemente të njohjes reciproke

Elfije Boletini
Vuçiq para bisedimeve në Uashington: Nuk do të jetë takim i lehtë, por Serbia nuk e ka në opsion dorëzimin

Vuçiq para bisedimeve në Uashington: Nuk do të jetë takim i lehtë, por Serbia nuk e ka në opsion dorëzimin

Kosovë
Trepça dhe Ujmani në tryezën e Washingtonit? Njohësit e ekonomisë thonë se pasuritë e Kosovës nuk duhet të jenë pjesë e bisedimeve

Trepça dhe Ujmani në tryezën e Washingtonit? Njohësit e ekonomisë thonë se pasuritë e Kosovës nuk duhet të jenë pjesë e bisedimeve

Të Tjera
Tahiri për dialogun Kosovë-Serbi: Sa herë janë angazhuar SHBA-të gjërat kanë shkuar mirë, nëse ka befasi negative delegacioni ta lëshojë takimin

Tahiri për dialogun Kosovë-Serbi: Sa herë janë angazhuar SHBA-të gjërat kanë shkuar mirë, nëse ka befasi negative delegacioni ta lëshojë takimin

Elfije Boletini
​Grenell: Nëse Kosova e Serbia duan dollarët amerikanë, atëherë duhet të ketë progres ekonomik

​Grenell: Nëse Kosova e Serbia duan dollarët amerikanë, atëherë duhet të ketë progres ekonomik

Politikë
Vuçiq: Pres befasi nga takimi në Uashington

Vuçiq: Pres befasi nga takimi në Uashington

Politikë