LAJMI I FUNDIT:

Washington

247 Artikuj

Detektivi i FBI-së kërkon shkurorëzim nga gruaja, e pa në video me një burrë tjetër duke marrë pjesë në protestën e dhunshme në Kongres

Detektivi i FBI-së kërkon shkurorëzim nga gruaja, e pa në video me një burrë tjetër duke marrë pjesë në protestën e dhunshme në Kongres

Amerika
Kapet me pushkë gjysmë-automatike dhe municion, arrestohet një burrë në afërsi të rezidencës së zëvendëspresidentes Kamala Harris

Kapet me pushkë gjysmë-automatike dhe municion, arrestohet një burrë në afërsi të rezidencës së zëvendëspresidentes Kamala Harris

Amerika
Disa muaj pasi ishte zhdukur nga një park lojërash në Washington, gjendet rrëshqitësja – e habitshme se ku e gjeti policia

Disa muaj pasi ishte zhdukur nga një park lojërash në Washington, gjendet rrëshqitësja – e habitshme se ku e gjeti policia

Fun Lajme
Miratohet aplikacioni prej 38 milionë euro për ‘Autostradën e Paqes’

Miratohet aplikacioni prej 38 milionë euro për ‘Autostradën e Paqes’

Financa
Frigoriferi me 1.650 doza të vaksinës kundër coronavirusit prishet në Washington, nga frika se mund të shkojnë dëm – klinikat u bëjnë thirrje qytetarëve të lajmërohen për t’i marrë

Frigoriferi me 1.650 doza të vaksinës kundër coronavirusit prishet në Washington, nga frika se mund të shkojnë dëm – klinikat u bëjnë thirrje qytetarëve të lajmërohen për t’i marrë

Amerika
Kosova dhe Izraeli më 1 shkurt lidhin marrëdhënie diplomatike

Kosova dhe Izraeli më 1 shkurt lidhin marrëdhënie diplomatike

Kosovë
Shkatërruan gjithçka para vetes, demonstruesit shfrynë mllefin mbi pajisjet e ekipeve të gazetarëve para Kongresit amerikan

Shkatërruan gjithçka para vetes, demonstruesit shfrynë mllefin mbi pajisjet e ekipeve të gazetarëve para Kongresit amerikan

Amerika
Gruaja që u vra në Washington ishte veterane e forcave ajrore

Gruaja që u vra në Washington ishte veterane e forcave ajrore

Amerika
Protestuesit pro-Trump dhe grupet kundërshtare përplasen në Uashington

Protestuesit pro-Trump dhe grupet kundërshtare përplasen në Uashington

Amerika
SHBA-ja ndërprenë disa programe me Kinën, ato funksiononin si mjete të propagandës për Pekinin

SHBA-ja ndërprenë disa programe me Kinën, ato funksiononin si mjete të propagandës për Pekinin

Amerika
Aplikimi i Kosovës për Kartonin e Gjelbër, vetëm pas shtatorit 2021

Aplikimi i Kosovës për Kartonin e Gjelbër, vetëm pas shtatorit 2021

Financa
Dhjetëra mijëra mbështetës të Trumpit protestuan në Washington

Dhjetëra mijëra mbështetës të Trumpit protestuan në Washington

Amerika
Brenda shtëpisë së familjes Clinton në Washington

Brenda shtëpisë së familjes Clinton në Washington

Shtëpi të bukura
‘Autostrada e Paqes’, rrjeti 5G dhe studimi për Ujmanin – plani i Qeverisë së Kosovës për zbatimin e pikave ekonomike të marrëveshjes së Washingtonit

‘Autostrada e Paqes’, rrjeti 5G dhe studimi për Ujmanin – plani i Qeverisë së Kosovës për zbatimin e pikave ekonomike të marrëveshjes së Washingtonit

Albert Spahiu
A do të merret Shtëpia e Bardhë me marrëveshjen Kosovë-Serbi nëse Trump fiton mandatin e dytë?

A do të merret Shtëpia e Bardhë me marrëveshjen Kosovë-Serbi nëse Trump fiton mandatin e dytë?

Politikë
Thaçi niset për një vizitë në Washington

Thaçi niset për një vizitë në Washington

Kosovë
Korridori 5G mes Kosovës dhe Shqipërisë, sipas praktikave të BE-së

Korridori 5G mes Kosovës dhe Shqipërisë, sipas praktikave të BE-së

Të Tjera
Kraja: Marrëveshja e Washingtonit s’mund të quhet historike: Serbia po ndërhyn në të gjitha proceset në Kosovë

Kraja: Marrëveshja e Washingtonit s’mund të quhet historike: Serbia po ndërhyn në të gjitha proceset në Kosovë

Kosovë
“Autostrada e Paqes”, prioritet i marrëveshjes së Washingtonit

“Autostrada e Paqes”, prioritet i marrëveshjes së Washingtonit

Ekonomi
Odat Amerikane nisin përgatitjet për jetësimin e marrëveshjes ekonomike të Washingtonit

Odat Amerikane nisin përgatitjet për jetësimin e marrëveshjes ekonomike të Washingtonit

Biznes
Trump: Krerët e Kosovës dhe Serbisë po përqafoheshin në Zyrën Ovale, ishte e bukur ta shihje

Trump: Krerët e Kosovës dhe Serbisë po përqafoheshin në Zyrën Ovale, ishte e bukur ta shihje

Kosovë
Selmanaj: Edhe skeptikët po binden se në Shtëpinë e Bardhë nuk bëhet shaka dhe marrëveshjet e arritura aty realizohen

Selmanaj: Edhe skeptikët po binden se në Shtëpinë e Bardhë nuk bëhet shaka dhe marrëveshjet e arritura aty realizohen

Kosovë
Ambasadori i Izraelit në Serbi: Vuçiqit nuk i pëlqeu, por njohja e Kosovës është çështje e kryer

Ambasadori i Izraelit në Serbi: Vuçiqit nuk i pëlqeu, por njohja e Kosovës është çështje e kryer

Kosovë
​Hotin e pret një seancë ‘e nxehtë’ për marrëveshjen e Uashingtonit

​Hotin e pret një seancë ‘e nxehtë’ për marrëveshjen e Uashingtonit

Kosovë