LAJMI I FUNDIT:

Vera

135 Artikuj

Këto pije duhet t’i shmangni para se të shkoni në krevat për të fjetur

Këto pije duhet t’i shmangni para se të shkoni në krevat për të fjetur

Të njohim produktet
U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

Evropa
Pse vera është veçanërisht e rëndësishme për gratë

Pse vera është veçanërisht e rëndësishme për gratë

Ushqim i shëndetshëm
Për sa kohë mund t’i ruani verërat

Për sa kohë mund t’i ruani verërat

Të njohim produktet
Unë dhe vera

Unë dhe vera

Të tjera
Defekte të lidhura me taninën në verë

Defekte të lidhura me taninën në verë

Të njohim produktet
Fuqia e prekjes të një vendi lëviz Botën

Fuqia e prekjes të një vendi lëviz Botën

Kopshtaria
Si të pastrojmë gotat e verës

Si të pastrojmë gotat e verës

Bëje vet
Në varrin e faraones egjiptiane zbulohet verë shumë e vjetër

Në varrin e faraones egjiptiane zbulohet verë shumë e vjetër

Interesante
“Një projekt thellësisht emocionues në Kosovë” – vizitat e ministrit gjerman Oezdemir në korporatën bujqësore “Krusha”, te vreshtarët e verëtarët 

“Një projekt thellësisht emocionues në Kosovë” – vizitat e ministrit gjerman Oezdemir në korporatën bujqësore “Krusha”, te vreshtarët e verëtarët 

Kosovë
Zgjedhja e mirë e verës në vetëshërbim

Zgjedhja e mirë e verës në vetëshërbim

Të njohim produktet
Ushqimet që mund ta nxitin migrenën dhe llojet tjera të kokëdhimbjes

Ushqimet që mund ta nxitin migrenën dhe llojet tjera të kokëdhimbjes

Këshilla mjekësore
Pastron mëlçinë, ngadalëson plakjen dhe parandalon demencën – rrushi është burim i shëndetit

Pastron mëlçinë, ngadalëson plakjen dhe parandalon demencën – rrushi është burim i shëndetit

Ushqim i shëndetshëm
Nga vinte rreziku i asgjësimit të kulturës verëtare: Një histori e shkurtër mbi ndalimin e alkoolit në Islam

Nga vinte rreziku i asgjësimit të kulturës verëtare: Një histori e shkurtër mbi ndalimin e alkoolit në Islam

Të njohim produktet
Vera mbush Shkupin me turistë

Vera mbush Shkupin me turistë

Maqedonia e Veriut
Rreth 60 për qind e familjeve në Kosovë nuk mund t’i përballojnë shpenzimet për pushime

Rreth 60 për qind e familjeve në Kosovë nuk mund t’i përballojnë shpenzimet për pushime

Albert Spahiu
Bikinit e përmbysur, trendi i kësaj vere

Bikinit e përmbysur, trendi i kësaj vere

Modë
Gjashtë fakte interesante për shalqirin

Gjashtë fakte interesante për shalqirin

Ushqim i shëndetshëm
Katër gabimet që shumëkush i bën kur freskohet me kondicionerë

Katër gabimet që shumëkush i bën kur freskohet me kondicionerë

Këshilla dhe ide
Si të flemë më mirë gjatë netëve të nxehta të verës

Si të flemë më mirë gjatë netëve të nxehta të verës

Këshilla Lifestyle
Me fotografi provokuese buzë pishinës, Sofia Vergara tregon si duhet shijuar verën

Me fotografi provokuese buzë pishinës, Sofia Vergara tregon si duhet shijuar verën

Yjet
Vera shëron edhe infeksionet më të rënda: Por vetëm nëse pihet kështu!

Vera shëron edhe infeksionet më të rënda: Por vetëm nëse pihet kështu!

Të njohim produktet
Kultura e verës e panjohur për ne shqiptarët sot

Kultura e verës e panjohur për ne shqiptarët sot

Të njohim produktet
Pse vera në treg shitet për çmimin që mban?

Pse vera në treg shitet për çmimin që mban?

Të njohim produktet