LAJMI I FUNDIT:

Vdekja

164 Artikuj

E goditi rryma elektrike derisa po punonte, ndërroi jetë 44-vjeçari nga Kumanova

E goditi rryma elektrike derisa po punonte, ndërroi jetë 44-vjeçari nga Kumanova

Maqedonia e Veriut
Çfarë do të thotë në të vërtetë kur një person vdes nga shkaqe natyrore: Patologët shpjegojnë gjithçka me shembuj

Çfarë do të thotë në të vërtetë kur një person vdes nga shkaqe natyrore: Patologët shpjegojnë gjithçka me shembuj

Të tjera
Vdekja e gruas në Malishevë pasi hoqi dhëmbin, kërkohet paraburgim për dy të arrestuarit

Vdekja e gruas në Malishevë pasi hoqi dhëmbin, kërkohet paraburgim për dy të arrestuarit

Jehona Hulaj
Macja mund të nuhasë vdekjen dhe lehtëson “kalimin” në botën tjetër

Macja mund të nuhasë vdekjen dhe lehtëson “kalimin” në botën tjetër

Kërshëri
Vdekja e 19 vjeçarit në RMV: 1.000 persona rrezikojnë ta kenë fatin e Memet Kamberit

Vdekja e 19 vjeçarit në RMV: 1.000 persona rrezikojnë ta kenë fatin e Memet Kamberit

Maqedonia e Veriut
Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët – dhe trupat e tyre – mbeten pjesë e familjes

Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët – dhe trupat e tyre – mbeten pjesë e familjes

Lifestyle
Një detaj i panjohur është vënë re në trurin e njerëzve në çastet e vdekjes – fillon 30 sekonda pasi zemra ndalon!

Një detaj i panjohur është vënë re në trurin e njerëzve në çastet e vdekjes – fillon 30 sekonda pasi zemra ndalon!

Shëndetësi Lajme
Ndërron jetë ish-kryetari Komunës së Mamushës, Arif Bütüç

Ndërron jetë ish-kryetari Komunës së Mamushës, Arif Bütüç

Kosovë
Pse Ajnshtajni refuzoi operacionin para vdekjes së tij: Ai mund ta kishte shpëtuar, por fjalët e tij i shtangën mjekët

Pse Ajnshtajni refuzoi operacionin para vdekjes së tij: Ai mund ta kishte shpëtuar, por fjalët e tij i shtangën mjekët

Të tjera
Katër gjëra që të gjithë i përjetojnë – mjekët tregojnë se çfarë ndodh saktësisht në çastet vdekjes

Katër gjëra që të gjithë i përjetojnë – mjekët tregojnë se çfarë ndodh saktësisht në çastet vdekjes

Psikologji
Vdekja e 6 vjeçares në Manastir, inspektorati nuk konstaton gabim mjekësor

Vdekja e 6 vjeçares në Manastir, inspektorati nuk konstaton gabim mjekësor

Maqedonia e Veriut
Rasti Dehari, shkarkohet kryeinspektori Ylber Topalli

Rasti Dehari, shkarkohet kryeinspektori Ylber Topalli

Drejtësi
Ky studim intrigon me publikimin që imazhet e jetës mund “të fluturojnë” para syve tanë në momentet e fundit

Ky studim intrigon me publikimin që imazhet e jetës mund “të fluturojnë” para syve tanë në momentet e fundit

Shëndetësi Lajme
Prokuroria nis hetimet për rastin e pacientit të operuar nga zemra në QKUK

Prokuroria nis hetimet për rastin e pacientit të operuar nga zemra në QKUK

Elfije Boletini
Gruaja indoneziane falsifikoi vdekjen e saj për shkak të borxhit – ajo postoi edhe foto të ‘kufomës’ për ta vërtetuar atë

Gruaja indoneziane falsifikoi vdekjen e saj për shkak të borxhit – ajo postoi edhe foto të ‘kufomës’ për ta vërtetuar atë

Fun Lajme
Mjekët kanë zbuluar kur seksi çon në vdekje në një çast: Një grup njerëzisht janë të rrezikuar

Mjekët kanë zbuluar kur seksi çon në vdekje në një çast: Një grup njerëzisht janë të rrezikuar

Këshilla mjekësore
Si t’i themi fëmijës se dikush ka vdekur? Çfarë nuk duhet të bëjmë kurrë në momentet e dhimbjes

Si t’i themi fëmijës se dikush ka vdekur? Çfarë nuk duhet të bëjmë kurrë në momentet e dhimbjes

Këshilla për prindër
Një studim i ri tregon se ushqimet e përpunuara janë të lidhura me vdekjen

Një studim i ri tregon se ushqimet e përpunuara janë të lidhura me vdekjen

Shëndetësi Lajme
Çfarë ndien personi në momentin e vdekjes? A mund të ndiejë prekjen tonë, të dëgjojë fjalët tona…?

Çfarë ndien personi në momentin e vdekjes? A mund të ndiejë prekjen tonë, të dëgjojë fjalët tona…?

Shëndetësi Lajme
Një imazh i papritur i një truri që po vdiste u zbuloi shkencëtarëve atë që pacienti “pa” mu para vdekjes së tij

Një imazh i papritur i një truri që po vdiste u zbuloi shkencëtarëve atë që pacienti “pa” mu para vdekjes së tij

Shëndetësi Lajme
Në ju është diçka e vdekur: Zbuloni përse shfaqen dhe çfarë domethënie kanë ëndrrat

Në ju është diçka e vdekur: Zbuloni përse shfaqen dhe çfarë domethënie kanë ëndrrat

Psikologji
Përvoja afër vdekjes: Çfarë pasojash shkakton ayahuasca?

Përvoja afër vdekjes: Çfarë pasojash shkakton ayahuasca?

Shëndetësi Lajme
Vdekja e 46 vjeçarit në Prishtinë, policia me detaje

Vdekja e 46 vjeçarit në Prishtinë, policia me detaje

Kronika e Zezë
Stjuardesa zbuloi se çfarë ndodh nëse dikush vdes gjatë fluturimit?

Stjuardesa zbuloi se çfarë ndodh nëse dikush vdes gjatë fluturimit?

Shëndetësi Lajme