LAJMI I FUNDIT:

Utah

76 Artikuj

Po udhëtonin me veturë nëpër autostradë, familja pesë anëtarëshe nga Utah shokohet – goditet xhami i tyre nga një karrige

Po udhëtonin me veturë nëpër autostradë, familja pesë anëtarëshe nga Utah shokohet – goditet xhami i tyre nga një karrige

Amerika
Është kaq vapë në SHBA sa që rojet e parkut pjekën biskota në një veturë

Është kaq vapë në SHBA sa që rojet e parkut pjekën biskota në një veturë

Interesante
Bëri shaka se do të kërcente mbi barrierat e kanionit Bryce në Utah, burri rrëshqet dhe gati bie brenda humnerës

Bëri shaka se do të kërcente mbi barrierat e kanionit Bryce në Utah, burri rrëshqet dhe gati bie brenda humnerës

Fun Lajme
Bora malore në Utah po merr nuanca rozë dhe portokalli

Bora malore në Utah po merr nuanca rozë dhe portokalli

Interesante
Orteku i borës frikëson pushuesit në Utah, nuk raportohet për të lënduar

Orteku i borës frikëson pushuesit në Utah, nuk raportohet për të lënduar

Amerika
Guvernatori i shtetit amerikan nënshkruan ligjet që kufizojnë përdorimin e rrjeteve sociale nga të miturit

Guvernatori i shtetit amerikan nënshkruan ligjet që kufizojnë përdorimin e rrjeteve sociale nga të miturit

Lajme Teknologji
Një familje prej 8 anëtarësh, përfshirë 5 fëmijë u gjetën të vrarë me armë zjarri në një shtëpi në Utah

Një familje prej 8 anëtarësh, përfshirë 5 fëmijë u gjetën të vrarë me armë zjarri në një shtëpi në Utah

Amerika
Parashutisti shpëton për mrekulli pasi u përplas në disa shkëmbinj në Utah

Parashutisti shpëton për mrekulli pasi u përplas në disa shkëmbinj në Utah

Amerika
Pamjet shfaqin rrënojat e rrëzimit të aeroplanit amerikan F-35 në Utah

Pamjet shfaqin rrënojat e rrëzimit të aeroplanit amerikan F-35 në Utah

Amerika
Shpërthim i fuqishëm në Utah, dyshohet për një meteor

Shpërthim i fuqishëm në Utah, dyshohet për një meteor

Amerika
Rrëfimi prekës i djalit nga Utah që e takoi nënën e tij biologjike pas 20 vitesh – ku e kuptoi se ata punojnë në të njëjtin spital

Rrëfimi prekës i djalit nga Utah që e takoi nënën e tij biologjike pas 20 vitesh – ku e kuptoi se ata punojnë në të njëjtin spital

Nga Bota
Gjatë stërvitjeve ushtarake rrëzohen dy helikopterë Black Hawk të Gardës Kombëtare të Utah – publikohen pamjet

Gjatë stërvitjeve ushtarake rrëzohen dy helikopterë Black Hawk të Gardës Kombëtare të Utah – publikohen pamjet

Amerika
U njoh me një djalë përmes internet dhe u zhduk, policia amerikane e gjeti lakuriq dhe të lidhur në bodrum – një detaj u ndihmoi ta shpëtojnë

U njoh me një djalë përmes internet dhe u zhduk, policia amerikane e gjeti lakuriq dhe të lidhur në bodrum – një detaj u ndihmoi ta shpëtojnë

Amerika
Amerikanes i digjen flokët derisa po shuante qirinjtë e tortës për ditëlindje

Amerikanes i digjen flokët derisa po shuante qirinjtë e tortës për ditëlindje

Dështime
“Nuk mund të kryeja marrëdhënie para martese” – gruaja në SHBA u martua 11 herë dhe thotë do ta bënte përsëri për njeriun e duhur

“Nuk mund të kryeja marrëdhënie para martese” – gruaja në SHBA u martua 11 herë dhe thotë do ta bënte përsëri për njeriun e duhur

Interesante
Dhjetëvjeçarja nga Utah kreu vetëvrasje se nuk mund të duronte më keqtrajtimin e bashkëmoshatarëve

Dhjetëvjeçarja nga Utah kreu vetëvrasje se nuk mund të duronte më keqtrajtimin e bashkëmoshatarëve

Amerika
Ebola, HIV dhe viruse të tjerë vrasëse mund të trajtohen me antiviral të zhvilluar në majmunë

Ebola, HIV dhe viruse të tjerë vrasëse mund të trajtohen me antiviral të zhvilluar në majmunë

Amerika
Qyteti në SHBA që sërish ka dalë mbi sipërfaqen e tokës – për 60 vite ishte nën ujë

Qyteti në SHBA që sërish ka dalë mbi sipërfaqen e tokës – për 60 vite ishte nën ujë

Interesante
Mblodhi miliona dollarë me premtimin se do të sillte një “smartphone revolucionar”, por nuk arriti kurrë – amerikani përfundon në gjyq

Mblodhi miliona dollarë me premtimin se do të sillte një “smartphone revolucionar”, por nuk arriti kurrë – amerikani përfundon në gjyq

Lajme Teknologji
Po ‘fluturojnë’ peshqit? Mos u shqetësoni, është një gjë që ndodh që nga vitet 1950!

Po ‘fluturojnë’ peshqit? Mos u shqetësoni, është një gjë që ndodh që nga vitet 1950!

Interesante
Mijëra peshq do të hidhen nga aeroplanët në liqenet e Utah

Mijëra peshq do të hidhen nga aeroplanët në liqenet e Utah

Kuriozitete
‘Qëndroni larg kanalit blu në Utah’, zyrtarët amerikanë urdhërojnë turistët që mos ta vizitojnë këtë atraksion turistik

‘Qëndroni larg kanalit blu në Utah’, zyrtarët amerikanë urdhërojnë turistët që mos ta vizitojnë këtë atraksion turistik

Kuriozitete
Gruaja ka frikë se dikush po jeton fshehurazi në shtëpinë e saj pasi gjeti grumbuj flokësh në dush

Gruaja ka frikë se dikush po jeton fshehurazi në shtëpinë e saj pasi gjeti grumbuj flokësh në dush

Interesante
Dy vajza në Utah morën makinën e prindërve dhe u “nisën” për një udhëtim – policia befasohet kur gjen të dyja brenda automjetit

Dy vajza në Utah morën makinën e prindërve dhe u “nisën” për një udhëtim – policia befasohet kur gjen të dyja brenda automjetit

Amerika