LAJMI I FUNDIT:

Ushqimet

406 Artikuj

Koha e duhur për të filluar fëmijët të vetë-ushqehen!

Koha e duhur për të filluar fëmijët të vetë-ushqehen!

Prindër dhe fëmijë
Tetë ushqime që tregtohen si ‘të mira’, ju bëjnë të shtoni peshë?

Tetë ushqime që tregtohen si ‘të mira’, ju bëjnë të shtoni peshë?

Të njohim produktet
Kruarje, lëkurë e skuqur, e thatë… ‘Fajin’ mund ta kenë këto pije dhe ushqime

Kruarje, lëkurë e skuqur, e thatë… ‘Fajin’ mund ta kenë këto pije dhe ushqime

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Pesë kombinimet alarmante të ushqimeve dhe ilaçeve që duhet t’i shmangni

Pesë kombinimet alarmante të ushqimeve dhe ilaçeve që duhet t’i shmangni

Këshilla mjekësore
I konsumojmë shumë shpesh: Ushqimet që nuk i shërbejnë dendësisë së eshtrave

I konsumojmë shumë shpesh: Ushqimet që nuk i shërbejnë dendësisë së eshtrave

Të njohim produktet
Ushqimet që do t’ju ndihmojnë t’i reduktoni efektet e dëmshme të ajrit të ndotur

Ushqimet që do t’ju ndihmojnë t’i reduktoni efektet e dëmshme të ajrit të ndotur

Ushqim i shëndetshëm
Dy ushqime ‘të shëndetshme’ që mund ta rritin nivelin e sheqerit në gjak dhe të çojnë në shtim të peshës

Dy ushqime ‘të shëndetshme’ që mund ta rritin nivelin e sheqerit në gjak dhe të çojnë në shtim të peshës

Të njohim produktet
Ndikimi i mjaltit në menaxhimin e kolesterolit dhe sheqerit në gjak

Ndikimi i mjaltit në menaxhimin e kolesterolit dhe sheqerit në gjak

Ushqim i shëndetshëm
Ushqimet që nuk preferohet t’i blini kur janë pranë skadimit

Ushqimet që nuk preferohet t’i blini kur janë pranë skadimit

Këshilla Lifestyle
Gjashtë simptoma të qarta që tregojnë intolerancën ndaj glutenit

Gjashtë simptoma të qarta që tregojnë intolerancën ndaj glutenit

Të njohim produktet
Ushqimet që duhet t’i hamë në të njëjtën ditë kur i gatuajmë ose i hapim

Ushqimet që duhet t’i hamë në të njëjtën ditë kur i gatuajmë ose i hapim

Të njohim produktet
A shkaktojnë diabet ushqimet me sheqer? Ç’duhet të dini

A shkaktojnë diabet ushqimet me sheqer? Ç’duhet të dini

Shëndetësi Lajme
Ushqimet që lehtësojnë dhimbjen e kokës: Falë përbërjes së tyre mund t’ju ndihmojnë shumë!

Ushqimet që lehtësojnë dhimbjen e kokës: Falë përbërjes së tyre mund t’ju ndihmojnë shumë!

Nutricion
Keni vënë re që sytë i keni vazhdimisht të thatë? Mund të keni mungesë të lëndës së rëndësishme ushqyese

Keni vënë re që sytë i keni vazhdimisht të thatë? Mund të keni mungesë të lëndës së rëndësishme ushqyese

Shëndetësi Lajme
Dëshironi ta eliminoni yndyrën viscerale? Duhet të hiqni dorë nga këto tri ushqime

Dëshironi ta eliminoni yndyrën viscerale? Duhet të hiqni dorë nga këto tri ushqime

Ushqimi dhe Dieta
Nuk duhet t’i ngrohni këto ushqime në një furrë me mikrovalë

Nuk duhet t’i ngrohni këto ushqime në një furrë me mikrovalë

Këshilla Lifestyle
Po përpiqeni t’i humbni kilogramët e tepërt? Konsumoni më shpesh këto tri lloje ushqimesh

Po përpiqeni t’i humbni kilogramët e tepërt? Konsumoni më shpesh këto tri lloje ushqimesh

Këshilla Lifestyle
Tri gjëra që nuk preferohet t’i bëni menjëherë pasi keni ngrënë

Tri gjëra që nuk preferohet t’i bëni menjëherë pasi keni ngrënë

Si të…
Karbohidratet që nuk duhet t’i konsumoni kurrë nëse dëshironi të humbni peshë

Karbohidratet që nuk duhet t’i konsumoni kurrë nëse dëshironi të humbni peshë

Ushqimi dhe Dieta
Jeni pa energji dhe ndieni lodhje? Ushqimet që mungojnë në dietën tuaj

Jeni pa energji dhe ndieni lodhje? Ushqimet që mungojnë në dietën tuaj

Të njohim produktet
Pse nuk preferohet të pini ujë gjatë ngrënies

Pse nuk preferohet të pini ujë gjatë ngrënies

Ushqimi dhe Dieta
Lehtësoni fryrjen e barkut dhe digjni më shpejt yndyrën

Lehtësoni fryrjen e barkut dhe digjni më shpejt yndyrën

Këshilla mjekësore
Si ta shpejtoni metabolizmin dhe ta eliminoni yndyrën në mënyrë natyrale

Si ta shpejtoni metabolizmin dhe ta eliminoni yndyrën në mënyrë natyrale

Këshilla mjekësore
Ushqimet që ju bëjnë më të uritur, mos i hani për mëngjes

Ushqimet që ju bëjnë më të uritur, mos i hani për mëngjes

Të njohim produktet