LAJMI I FUNDIT:

Uji i pijshëm

260 Artikuj

U kyç ilegalisht në ujësjellës, procedohet në Prokurori një fabrikë e ujit në rajonin e Pejës

U kyç ilegalisht në ujësjellës, procedohet në Prokurori një fabrikë e ujit në rajonin e Pejës

Të Tjera
Turbullira në kanalin e Ibër Lepencit, KRU Prishtina: Uji në Fushë Kosovë do të ofrohet përmes autoboteve

Turbullira në kanalin e Ibër Lepencit, KRU Prishtina: Uji në Fushë Kosovë do të ofrohet përmes autoboteve

Të Tjera
Pastrohet uji në Liqenin e Badocit, së shpejti mund të përdoret për pije

Pastrohet uji në Liqenin e Badocit, së shpejti mund të përdoret për pije

Kosovë
IKSHPK: Cilësia e ujit të Liqenit të Badocit është përmirësuar, pritet që në ditët në vijim të ulen vlerat e Manganit

IKSHPK: Cilësia e ujit të Liqenit të Badocit është përmirësuar, pritet që në ditët në vijim të ulen vlerat e Manganit

Kosovë
Ujësjellësi “Prishtina” të shtunën shpëlan linjat për të përmirësuar kualitetin e ujit nga Badoci

Ujësjellësi “Prishtina” të shtunën shpëlan linjat për të përmirësuar kualitetin e ujit nga Badoci

Prishtina
Sërish mungesë e ujit të pijshëm në Tetovë, Shaqiri: Qytetarët të jenë të kujdesshëm me harxhimin e tij

Sërish mungesë e ujit të pijshëm në Tetovë, Shaqiri: Qytetarët të jenë të kujdesshëm me harxhimin e tij

Komunat
Vazhdon problemi me ujë të pijshëm, KRU “Prishtina” përmes hartave rikujton zonat që furnizohen nga Badoci

Vazhdon problemi me ujë të pijshëm, KRU “Prishtina” përmes hartave rikujton zonat që furnizohen nga Badoci

Ekonomi
​Vazhdojnë problemet me ujin e Badovcit, qytetarët blejnë ujë për pije

​Vazhdojnë problemet me ujin e Badovcit, qytetarët blejnë ujë për pije

Ekonomi
Ndërpritet furnizimi me ujë në Zonën e Rahovecit, Prizrenit dhe disa fshatra të Gjakovës

Ndërpritet furnizimi me ujë në Zonën e Rahovecit, Prizrenit dhe disa fshatra të Gjakovës

Të Tjera
KRU ‘Prishtina’ shkyç konsumatorët borxhlinj në rrugën ‘Muharrem Fejza’

KRU ‘Prishtina’ shkyç konsumatorët borxhlinj në rrugën ‘Muharrem Fejza’

Të Tjera
KRU ‘Prishtina’: Në Lagjen ‘Veternik’ qytetari kapet duke vjedhur ujin nga shtëpia e mërgimtarit

KRU ‘Prishtina’: Në Lagjen ‘Veternik’ qytetari kapet duke vjedhur ujin nga shtëpia e mërgimtarit

Të Tjera
KRU ‘Prishtina’ me aksion për shkyçjen e konsumatorëve borxhlinj në Obiliq

KRU ‘Prishtina’ me aksion për shkyçjen e konsumatorëve borxhlinj në Obiliq

Të Tjera
Ndryshon orari i reduktimeve të ujit të pijshëm në qytetin e Podujevës

Ndryshon orari i reduktimeve të ujit të pijshëm në qytetin e Podujevës

Të Tjera
Shpërthen tubacioni i ujësjellësit në Bulqizë, banorët rrezikojnë të mbeten pa ujë

Shpërthen tubacioni i ujësjellësit në Bulqizë, banorët rrezikojnë të mbeten pa ujë

Kronika e Zezë
Korporata ‘Rugove’ falënderon mërgimtarët, u shpërndan ujë falas në pikat kufitare të vendit

Korporata ‘Rugove’ falënderon mërgimtarët, u shpërndan ujë falas në pikat kufitare të vendit

Kosovë
Sindroma meningjeale, IKSHPK thirrje të rritet vigjilenca sa i përket klorizimit të ujit

Sindroma meningjeale, IKSHPK thirrje të rritet vigjilenca sa i përket klorizimit të ujit

Kosovë
Aksion i madh të mërkurën në Fushë Kosovë, KRU Prishtina do të shkyçë borxhlinjtë e mëdhenj dhe konsumatorët ilegal

Aksion i madh të mërkurën në Fushë Kosovë, KRU Prishtina do të shkyçë borxhlinjtë e mëdhenj dhe konsumatorët ilegal

Të Tjera
“Kaq masivisht me u keqpërdorë uji, jo njerëzore”, KRU Prishtina identifikon kyçjet ilegale në lagjen “Mati 1”

“Kaq masivisht me u keqpërdorë uji, jo njerëzore”, KRU Prishtina identifikon kyçjet ilegale në lagjen “Mati 1”

Prishtina
“E neveritshme dhe shumë shqetësuese”, KRU Prishtina: Pishina në Graçanicë mbushet me ujë të pijshëm

“E neveritshme dhe shumë shqetësuese”, KRU Prishtina: Pishina në Graçanicë mbushet me ujë të pijshëm

Të Tjera
Dhjetëra shkyçje nga furnizimi me ujë në lagjen Veternik, KRU Prishtina: Keqpërdorim i ujit në një lagje ku jo çdokush mund të blejë shtëpi

Dhjetëra shkyçje nga furnizimi me ujë në lagjen Veternik, KRU Prishtina: Keqpërdorim i ujit në një lagje ku jo çdokush mund të blejë shtëpi

Të Tjera
KRU ‘Prishtina’ fillon aksionin për shkyçjen e borxhlinjve: Nuk ka ujë të pijshëm pa paguar faturat

KRU ‘Prishtina’ fillon aksionin për shkyçjen e borxhlinjve: Nuk ka ujë të pijshëm pa paguar faturat

Të Tjera
KRU ‘Prishtina’ me shkyçje masive: Borxhi nga konsumatorët është rritur mbi 45 milionë euro

KRU ‘Prishtina’ me shkyçje masive: Borxhi nga konsumatorët është rritur mbi 45 milionë euro

Financa
KRU Prishtina bën thirrje për moskeqpërdorim të ujit të pijshëm: Avullimet janë në shkallë maksimale

KRU Prishtina bën thirrje për moskeqpërdorim të ujit të pijshëm: Avullimet janë në shkallë maksimale

Prishtina
Inspektorët e KRU ‘Hidrodrini’ në aksion, gjoba dhe shkyçje për keqpërdoruesit

Inspektorët e KRU ‘Hidrodrini’ në aksion, gjoba dhe shkyçje për keqpërdoruesit

Të Tjera