LAJMI I FUNDIT:

Tim Judah

26 Artikuj

Hoti: Kurti të tregojë se ku e ka katandisur punën që e ka shtyrë SHBA-në të thotë se nuk është koha për njohje nga Serbia

Hoti: Kurti të tregojë se ku e ka katandisur punën që e ka shtyrë SHBA-në të thotë se nuk është koha për njohje nga Serbia

Kosovë
Kurti: Vuçiq, herë dëshiron të kthehet në vitin 1999 herë në 2007

Kurti: Vuçiq, herë dëshiron të kthehet në vitin 1999 herë në 2007

Kosovë
Marrëveshja Kosovë-Serbi, ambasadori Hovenier më optimist, Lajçak jo – Judah tregon edhe mendimin e një analisti serb

Marrëveshja Kosovë-Serbi, ambasadori Hovenier më optimist, Lajçak jo – Judah tregon edhe mendimin e një analisti serb

Kosovë
“Kriza duket se përfundoi deri herën tjetër” – Judah: A do të mund SHBA dhe BE t’i ‘lëvizin’ Kurtin dhe Vuçiqin drejt një marrëveshje normalizimi

“Kriza duket se përfundoi deri herën tjetër” – Judah: A do të mund SHBA dhe BE t’i ‘lëvizin’ Kurtin dhe Vuçiqin drejt një marrëveshje normalizimi

Kosovë
Trajkoviq e Judah polemizojnë për numrin e vogël të protestuesve pro-Ukrainës në Kosovë

Trajkoviq e Judah polemizojnë për numrin e vogël të protestuesve pro-Ukrainës në Kosovë

Kosovë
Hoxhaj: Rusia dhe Serbia po kërkojnë kthimin e historisë së dhunës në Ballkan

Hoxhaj: Rusia dhe Serbia po kërkojnë kthimin e historisë së dhunës në Ballkan

Kosovë
​Judah për “Autostradën e Paqes”: E paqartë se çfarë do të financojnë amerikanët

​Judah për “Autostradën e Paqes”: E paqartë se çfarë do të financojnë amerikanët

Kosovë
​Tim Judah: Marrëveshja Kosovë-Serbi në Uashington asgjë befasuese, ri-angazhim çështjesh të njohura

​Tim Judah: Marrëveshja Kosovë-Serbi në Uashington asgjë befasuese, ri-angazhim çështjesh të njohura

Kosovë
Judah: Aktakuza për Thaçin u bë publike për të ndryshuar rrjedhën e ngjarjeve – sivjet nuk do të ketë marrëveshje Kosovë-Serbi

Judah: Aktakuza për Thaçin u bë publike për të ndryshuar rrjedhën e ngjarjeve – sivjet nuk do të ketë marrëveshje Kosovë-Serbi

Kosovë
Judah e pyet Vuçiqin nëse qëndron deklarata e SHBA-së për njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Judah e pyet Vuçiqin nëse qëndron deklarata e SHBA-së për njohje reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Judah: Nuk ka marrëveshje Kosovë-Serbi, Thaçi nuk mund të zbatojë asgjë, tani Kurti është kompetent

Judah: Nuk ka marrëveshje Kosovë-Serbi, Thaçi nuk mund të zbatojë asgjë, tani Kurti është kompetent

Kosovë
Vazhdon përplasja në mes gazetarit Tim Judah dhe  Vlora Çitakut në Twitter

Vazhdon përplasja në mes gazetarit Tim Judah dhe Vlora Çitakut në Twitter

Kosovë
Marrëveshje e shpejtë Kosovë-Serbi, përplasje ndërmjet analistit Tim Judah dhe ambasadorit Grenell, ndërhyn edhe Vlora Çitaku

Marrëveshje e shpejtë Kosovë-Serbi, përplasje ndërmjet analistit Tim Judah dhe ambasadorit Grenell, ndërhyn edhe Vlora Çitaku

Kosovë
Judah: Palmer, njeri i duhur që SHBA ka dërguar për Ballkanin Perëndimor

Judah: Palmer, njeri i duhur që SHBA ka dërguar për Ballkanin Perëndimor

Kosovë
Judah: Merkel e fundosi idenë e korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë

Judah: Merkel e fundosi idenë e korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Agron Shala
Viti 1998, tmerri dhe vuajtjet që shpejtë u harruan: Kosova në flakë!

Viti 1998, tmerri dhe vuajtjet që shpejtë u harruan: Kosova në flakë!

Agron Shala
Tim Judah për taksën: Kosova nuk kishte me çka tjetër t’i kundërvihej Serbisë

Tim Judah për taksën: Kosova nuk kishte me çka tjetër t’i kundërvihej Serbisë

Kosovë
Judah tregon se cili është mesazhi i takimit Thaçi-Putin për Vuçiqin

Judah tregon se cili është mesazhi i takimit Thaçi-Putin për Vuçiqin

Kosovë
Tim Judah: Si do të veprohet pas deklaratës së kancelares Merkel për mosndryshim kufijsh?

Tim Judah: Si do të veprohet pas deklaratës së kancelares Merkel për mosndryshim kufijsh?

Kosovë
Tim Judah: Gjurmët e fajtorëve për vrasjen e Ivanoviqit çojnë kah veriu

Tim Judah: Gjurmët e fajtorëve për vrasjen e Ivanoviqit çojnë kah veriu

Kosovë
Gazetari britanik e pyet Surinamin: A e keni tërhequr njohjen e Kosovës?

Gazetari britanik e pyet Surinamin: A e keni tërhequr njohjen e Kosovës?

Politikë
Judah: Dialogu në komë, Thaçi kurrë në pozitë më të dobët

Judah: Dialogu në komë, Thaçi kurrë në pozitë më të dobët

Politikë
Tim Judah: Zhvillime interesante, me Haradinaj dhe Daçiqin si kryeministra?

Tim Judah: Zhvillime interesante, me Haradinaj dhe Daçiqin si kryeministra?

Politikë