LAJMI I FUNDIT:
Spanja

Spanja

907 Artikuj

Kreu i konservatorëve të Spanjës nuk arrin të bëhet kryeministër në përpjekjen e parë

Kreu i konservatorëve të Spanjës nuk arrin të bëhet kryeministër në përpjekjen e parë

Evropa
Një burrë vdes, një tjetër lëndohet – pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Një burrë vdes, një tjetër lëndohet – pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Evropa
Fotot e rreme të vajzave të reja të zhveshura – të krijuara me Inteligjencën Artificiale – tronditin një qytet të vogël spanjoll

Fotot e rreme të vajzave të reja të zhveshura – të krijuara me Inteligjencën Artificiale – tronditin një qytet të vogël spanjoll

Teknologji
Dosja, kush janë trafikantët nga Spanja, Franca, Polonia dhe Shqipëria që synonin kontrollin e trafikut të drogës në Kolumbi?

Dosja, kush janë trafikantët nga Spanja, Franca, Polonia dhe Shqipëria që synonin kontrollin e trafikut të drogës në Kolumbi?

Shqipëri
Humbi fluturimin e tij, pasagjeri sulmoi stafin e aeroportit të Palma de Mallorca, theu orenditë dhe një kompjuter dhe kërcënoi se do të vriste veten

Humbi fluturimin e tij, pasagjeri sulmoi stafin e aeroportit të Palma de Mallorca, theu orenditë dhe një kompjuter dhe kërcënoi se do të vriste veten

Evropa
Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Fun Lajme
Pamje nga Spanja që kanë nxitur reagime: Demi i acaruar teksa brirëve të tij ‘iu është vënë zjarri’

Pamje nga Spanja që kanë nxitur reagime: Demi i acaruar teksa brirëve të tij ‘iu është vënë zjarri’

Evropa
Duke ikur nga policia, kontrabanduesit e drogës për pak sa nuk godasin me anije pushuesit në një plazh në Spanjë

Duke ikur nga policia, kontrabanduesit e drogës për pak sa nuk godasin me anije pushuesit në një plazh në Spanjë

Evropa
Po raportonte live nga Madridi, kalimtari i afrohet nga pas dhe ia prek të pasmet gazetares – policia spanjolle arreston burrin

Po raportonte live nga Madridi, kalimtari i afrohet nga pas dhe ia prek të pasmet gazetares – policia spanjolle arreston burrin

Evropa
Katër të vdekur pasi treni goditi një grup që përpiqej të kalonte shinat në Spanjë

Katër të vdekur pasi treni goditi një grup që përpiqej të kalonte shinat në Spanjë

Evropa
Gjermania nënshkruan marrëveshje me Italinë, Spanjën dhe Suedinë për të zhvilluar pasardhësin e tankut “Leopard 2”

Gjermania nënshkruan marrëveshje me Italinë, Spanjën dhe Suedinë për të zhvilluar pasardhësin e tankut “Leopard 2”

Evropa
Ish-ambasadori Delawie iu bën thirrje pesë vendeve të BE-së që ta njohin Kosovën

Ish-ambasadori Delawie iu bën thirrje pesë vendeve të BE-së që ta njohin Kosovën

Kosovë
Semaforët me 16 ekrane në Barcelonë

Semaforët me 16 ekrane në Barcelonë

Auto Lajme
Përmbytjet në Spanjë, një 10-vjeçar mbijeton duke u kapur për pemë – qëndroi aty gjatë gjithë natës

Përmbytjet në Spanjë, një 10-vjeçar mbijeton duke u kapur për pemë – qëndroi aty gjatë gjithë natës

Evropa
Linjat e metrosë, trenave dhe rrugëve janë bllokuar në disa pjesë të vendit pasi Spanja qendrore është goditur nga shiu i dendur

Linjat e metrosë, trenave dhe rrugëve janë bllokuar në disa pjesë të vendit pasi Spanja qendrore është goditur nga shiu i dendur

Evropa
Disa pjesë të Spanjës pritet të përjetojnë ‘stuhi të dhunshme’ – diku banorëve u është thënë të qëndrojnë brenda

Disa pjesë të Spanjës pritet të përjetojnë ‘stuhi të dhunshme’ – diku banorëve u është thënë të qëndrojnë brenda

Evropa
Fuqia e stuhisë në Spanjë, era e forta e largoi nga porti anijen gjigante turistike dhe e përplasi me një tanker nafte

Fuqia e stuhisë në Spanjë, era e forta e largoi nga porti anijen gjigante turistike dhe e përplasi me një tanker nafte

Evropa
Pamje të frikshme që tregojnë aeroplanin që fluturonte përmes stuhisë në Majorka – turbulencat ekstreme, pasagjerët duke bërtitur dhe duke qarë

Pamje të frikshme që tregojnë aeroplanin që fluturonte përmes stuhisë në Majorka – turbulencat ekstreme, pasagjerët duke bërtitur dhe duke qarë

Evropa
Stuhi të forta goditën Evropën Jugore duke shkaktuar edhe përmbytje

Stuhi të forta goditën Evropën Jugore duke shkaktuar edhe përmbytje

Evropa
Stuhia godet hotelet e Majorkës – përmbyten vendpushimet, turistët detyrohen të vrapojnë për të shpëtuar

Stuhia godet hotelet e Majorkës – përmbyten vendpushimet, turistët detyrohen të vrapojnë për të shpëtuar

Evropa
Nëntë ton kokainë kapen në pakot e bananeve në Spanjë

Nëntë ton kokainë kapen në pakot e bananeve në Spanjë

Evropa
Kapen 700 kilogramë kokainë në Spanjë – arrestohet një serb dhe një kroat

Kapen 700 kilogramë kokainë në Spanjë – arrestohet një serb dhe një kroat

Evropa
Disa shenja “jo zyrtare” në plazhet spanjolle paralajmërojnë turistët anglishtfolës të qëndrojnë larg

Disa shenja “jo zyrtare” në plazhet spanjolle paralajmërojnë turistët anglishtfolës të qëndrojnë larg

Interesante
I panë si rrezik, pronarët e një varke qëllojnë mbi ‘balenat vrasëse’ në brigjet e Gjibraltarit – policia nis hetimet

I panë si rrezik, pronarët e një varke qëllojnë mbi ‘balenat vrasëse’ në brigjet e Gjibraltarit – policia nis hetimet

Evropa