LAJMI I FUNDIT:

Pas një fjalosje me prindërit, vendosi të jetojë në një gropë: Ka dy dhoma, ngrohje, Wi-Fi dhe shumëçka

Pas një fjalosje me prindërit, vendosi të jetojë në një gropë: Ka dy dhoma, ngrohje, Wi-Fi dhe shumëçka

Andres Canto ishte 14 vjeç kur u përlesh me prindërit pasi nuk e linin të dilte jashtë me tuta. I tërbuar, ai shprehu zhgënjimin në një mënyrë të pazakontë dhe u bë një hit në mbarë botën.

Adoleshenti mori kazmën e gjyshit dhe nisi të hapte një gropë në oborrin e shtëpisë. Ajo që nisi si një “akt zemërimi dhe inati” u shndërrua në një obsesion shumëvjeçar me rezultate të pabesueshme.


Në vitin 2021, plot gjashtë vjet që nga lufta me prindërit e tij, Anres kishte krijuar një oazë nëntokësore ku mund të kalonte kohë.

Në strehën e tij arrihet me shkallë dhe ka një dhomë ndenjeje dhe një dhomë gjumi. Sot ai pranon se nuk e di pse e zëvendësoi zhgënjimin me gërmimin dhe me kalimin e kohës iu përkushtua gjithnjë e më shumë projektit të pazakontë.

Në një moment, ai mori një stërvitje pneumatike dhe gërmoi 14 orë në javë në oborrin e shtëpisë së familjes në qytetin spanjoll La Romana.

“Ndonjëherë kam hasur në gurë, kështu që gërmimi zgjati më shumë”, tha Andres.

Ndërsa shkonte gjithnjë e më thellë, ai bëhej më i mirë dhe zhvilloi një sistem për nxjerrjen e tokës në sipërfaqe, raporton themirror.

Tavanet i ka përforcuar me kolona betoni, ndërsa e gjithë puna vlerëson se i ka kushtuar 50 euro.

Djali planifikon të zgjerojë oazën nëntokësore të përbërë nga dy dhoma, një sistem ngrohjeje, një sistem të instaluar Wi-Fi. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Historia e

Historia e "semaforit me tri ngjyra" dhe a do të na duhet një ngjyrë e katërt, e re?

Botë
SHBA do të heqë

SHBA do të heqë "ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese" në Arabinë Saudite?

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Botë
Kalo në kategori