LAJMI I FUNDIT:

Singapori

73 Artikuj

Është zbuluar një vend i ri me njerëzit më të moshuar në botë!

Është zbuluar një vend i ri me njerëzit më të moshuar në botë!

Lifestyle
Ky është vendi me internetin më të shpejtë në botë, por ku renditet Kosova?

Ky është vendi me internetin më të shpejtë në botë, por ku renditet Kosova?

Lajme Teknologji
Zbulohen qytetet më të shtrenjta në botë për të jetuar

Zbulohen qytetet më të shtrenjta në botë për të jetuar

Nga Bota
Të gjithë duan të shpërngulen në këto qytete të botës

Të gjithë duan të shpërngulen në këto qytete të botës

Çfarë të vizitosh
Burri nga Singapori zgjidhi Rubikonin për 9 sekonda derisa ishte nën ujë

Burri nga Singapori zgjidhi Rubikonin për 9 sekonda derisa ishte nën ujë

Interesante
Në këtë vend, e drejta për të pasur një veturë fillon nga 76,000 dollarë – dhe këtu nuk përfshihet çmimi i blerjes së saj

Në këtë vend, e drejta për të pasur një veturë fillon nga 76,000 dollarë – dhe këtu nuk përfshihet çmimi i blerjes së saj

Kuriozitete
U evakuuan mijëra njerëz, Singapori hedh në erë një bombë të Luftës së Dytë Botërore

U evakuuan mijëra njerëz, Singapori hedh në erë një bombë të Luftës së Dytë Botërore

Azia
Singapori ekzekutoi një grua për posedim të 30 gramë heroine

Singapori ekzekutoi një grua për posedim të 30 gramë heroine

Azia
Singapori rrëzon nga froni Japoninë, mban epitetin e shtetit me pasaportën më të fuqishme – mësoni renditjen e Kosovës dhe Shqipërisë

Singapori rrëzon nga froni Japoninë, mban epitetin e shtetit me pasaportën më të fuqishme – mësoni renditjen e Kosovës dhe Shqipërisë

Azia
Shtetasve të Singaporit u mundësohet të hyjnë pa viza në Kosovë

Shtetasve të Singaporit u mundësohet të hyjnë pa viza në Kosovë

Kosovë
Singapori prezanton policët robotë: Ata do të patrullojnë aeroportin dhe do të ndihmojnë forcat e sigurisë

Singapori prezanton policët robotë: Ata do të patrullojnë aeroportin dhe do të ndihmojnë forcat e sigurisë

Lajme Teknologji
Duke filluar nga 1 korriku, Singapore Airlines do të ofrojë Wi-Fi falas për të gjithë pasagjerët

Duke filluar nga 1 korriku, Singapore Airlines do të ofrojë Wi-Fi falas për të gjithë pasagjerët

Lajme Teknologji
Krerët e më shumë se 20 shërbimeve të inteligjencës botërore zhvilluan një takim sekret në Singapor

Krerët e më shumë se 20 shërbimeve të inteligjencës botërore zhvilluan një takim sekret në Singapor

Azia
Shumë vende nuk e festojnë deri nesër Bajramin – si u prit sot në disa shtete të botës?

Shumë vende nuk e festojnë deri nesër Bajramin – si u prit sot në disa shtete të botës?

Nga Bota
Tesla zgjeron zbritjet e çmimeve në tregjet e saj në Evropë, Singapor dhe Izrael

Tesla zgjeron zbritjet e çmimeve në tregjet e saj në Evropë, Singapor dhe Izrael

Auto Lajme
Cilat janë vendet të cilat ndajnë më shumë të dhëna me policinë?

Cilat janë vendet të cilat ndajnë më shumë të dhëna me policinë?

Lajme Teknologji
Ky është udhëtimi më i gjatë në botë që mund të bëhet me tren

Ky është udhëtimi më i gjatë në botë që mund të bëhet me tren

Interesante
Aeroplanët luftarakë të Singaporit ndjekin nga pas aeroplanin komercial Airbus A350, pasi një pasagjer kërcënoi me bombë

Aeroplanët luftarakë të Singaporit ndjekin nga pas aeroplanin komercial Airbus A350, pasi një pasagjer kërcënoi me bombë

Azia
Këto janë qytetet me më së shumti milionerë, sipas një studimi të ri

Këto janë qytetet me më së shumti milionerë, sipas një studimi të ri

Trend
Singapori nis prodhimin e birrës nga ujërat e zeza të ricikluara

Singapori nis prodhimin e birrës nga ujërat e zeza të ricikluara

Interesante
Singapori nuk do të paguajë më faturat mjekësore për personat me COVID-19 të cilët nuk zgjodhën për t’u vaksinuar

Singapori nuk do të paguajë më faturat mjekësore për personat me COVID-19 të cilët nuk zgjodhën për t’u vaksinuar

Azia
Katër kotele që hynë fshehurazi në një avion mallrash nga Singapori në Hong Kong

Katër kotele që hynë fshehurazi në një avion mallrash nga Singapori në Hong Kong

Fun Lajme
Singapori ka vaksinuar 84 për qind të popullatës dhe i është rikthyer masave të rrepta, por vazhdon të ketë shifra rekord të rasteve të reja

Singapori ka vaksinuar 84 për qind të popullatës dhe i është rikthyer masave të rrepta, por vazhdon të ketë shifra rekord të rasteve të reja

Azia
Singapori arrin numrin më të lartë ditor të rasteve me Covid-19, që nga fillimi i pandemisë

Singapori arrin numrin më të lartë ditor të rasteve me Covid-19, që nga fillimi i pandemisë

Nga Bota