LAJMI I FUNDIT:

Shtrenjtimi i rrymës

55 Artikuj

Shtrenjtimi i rrymës, Kurti: Do t’i mbështesim qytetarët që shpenzojnë deri në 800 kWh energji elektrike

Shtrenjtimi i rrymës, Kurti: Do t’i mbështesim qytetarët që shpenzojnë deri në 800 kWh energji elektrike

Energjetika
Deklarata e Kurtit për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, djegia e veturave në veri dhe shtrenjtimi i rrymës – top lajmet e javës

Deklarata e Kurtit për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, djegia e veturave në veri dhe shtrenjtimi i rrymës – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Rryma nga sot shtrenjtohet për 15 për qind  

Rryma nga sot shtrenjtohet për 15 për qind  

Energjetika
Mustafa: Qeveria po vepron në kundërshtim me mirëqenien e qytetarëve, të hiqet TVSH-ja në faturat e rrymës

Mustafa: Qeveria po vepron në kundërshtim me mirëqenien e qytetarëve, të hiqet TVSH-ja në faturat e rrymës

Energjetika
Rukiqi i LDK-së: Rryma u shtrenjtua për të paguar importet e ndërmjetësuara nga Martin Berishaj

Rukiqi i LDK-së: Rryma u shtrenjtua për të paguar importet e ndërmjetësuara nga Martin Berishaj

Energjetika
ZRRE: Nga 1 prilli pritet të shtrenjtohet rryma për 14 për qind

ZRRE: Nga 1 prilli pritet të shtrenjtohet rryma për 14 për qind

Energjetika
ZRrE paralajmëron shtrenjtim të energjisë elektrike, opozita e kundërshton

ZRrE paralajmëron shtrenjtim të energjisë elektrike, opozita e kundërshton

Energjetika
Dili: Do të ketë aksione të tjera kundër shtrenjtimit të rrymës

Dili: Do të ketë aksione të tjera kundër shtrenjtimit të rrymës

Energjetika
Qytetarët paralajmërojnë protesta kundër shtrenjtimit dhe reduktimeve të rrymës

Qytetarët paralajmërojnë protesta kundër shtrenjtimit dhe reduktimeve të rrymës

Kosovë
Nuredini: Edhe përkundër shtrenjtimit të rrymës, nuk pres që amvisëritë të përdorin ndonjë opsion tjetër për ngrohje

Nuredini: Edhe përkundër shtrenjtimit të rrymës, nuk pres që amvisëritë të përdorin ndonjë opsion tjetër për ngrohje

Maqedonia e Veriut
ZRrE e shtynë ekzekutimin e vendimit për shtrenjtimin e rrymës

ZRrE e shtynë ekzekutimin e vendimit për shtrenjtimin e rrymës

Ekonomi
PDK: Në muajin mars Kosova ka prodhuar rrymë më shumë se sa ka pasur nevojë – vendimi i ZRRE-së ishte i padrejtë

PDK: Në muajin mars Kosova ka prodhuar rrymë më shumë se sa ka pasur nevojë – vendimi i ZRRE-së ishte i padrejtë

Energjetika
KESCO tregon se si është faturuar rryma për muajin shkurt

KESCO tregon se si është faturuar rryma për muajin shkurt

Energjetika
Opozita vazhdon me kritikat ndaj Qeverisë për shtrenjtimin e rrymës, thonë se vendimi i ZRRE-së mund të dërgohet në Kushtetuese

Opozita vazhdon me kritikat ndaj Qeverisë për shtrenjtimin e rrymës, thonë se vendimi i ZRRE-së mund të dërgohet në Kushtetuese

Energjetika
Mes reagimeve për shtrenjtimin e energjisë elektrike, Shkumbin Istrefi: Kursimi e ka bërë të veten fatura më erdhi më pak se muajin e kaluar

Mes reagimeve për shtrenjtimin e energjisë elektrike, Shkumbin Istrefi: Kursimi e ka bërë të veten fatura më erdhi më pak se muajin e kaluar

Yjet
Mblidhet Kryesia e Kuvendit, diskutohet për propozim-rezolutën kundër shtrenjtimit të rrymës

Mblidhet Kryesia e Kuvendit, diskutohet për propozim-rezolutën kundër shtrenjtimit të rrymës

Kosovë
KESCO i propozon ZRRE-së që aplikimi i tarifave të reja të fillojë nga faturat e marsit

KESCO i propozon ZRRE-së që aplikimi i tarifave të reja të fillojë nga faturat e marsit

Energjetika
Molliqaj: Me AAK-në, AKR-në dhe Nismën u pajtuam për protestë të përbashkët kundër shtrenjtimit rrymës

Molliqaj: Me AAK-në, AKR-në dhe Nismën u pajtuam për protestë të përbashkët kundër shtrenjtimit rrymës

Politikë
AAK po, por a do të shkojnë PDK e LDK në takimin e thirrur nga PSD-ja për shtrenjtimin e rrymës

AAK po, por a do të shkojnë PDK e LDK në takimin e thirrur nga PSD-ja për shtrenjtimin e rrymës

Politikë
Ngritja e çmimit të energjisë elektrike, Osmani: Tarifat nuk duhet të vlejnë për pranverë

Ngritja e çmimit të energjisë elektrike, Osmani: Tarifat nuk duhet të vlejnë për pranverë

Kosovë
Tarifat e reja të energjisë elektrike, qytetarët konfuzë – nuk dinë sa do të paguajnë

Tarifat e reja të energjisë elektrike, qytetarët konfuzë – nuk dinë sa do të paguajnë

Meridiana Statovci
LDK: Qeveria ka fshehur të vërtetën për ngritjen e çmimit të rrymës, vendimi të shfuqizohet sa më parë

LDK: Qeveria ka fshehur të vërtetën për ngritjen e çmimit të rrymës, vendimi të shfuqizohet sa më parë

Energjetika
AAK e quan mashtrim ordiner vendimin e ZRRE-së, kërkon nga Qeveria ta shfuqizojë

AAK e quan mashtrim ordiner vendimin e ZRRE-së, kërkon nga Qeveria ta shfuqizojë

Energjetika
Tahiri: Vendimin për rritje të çmimit të energjisë do ta dërgojmë në Gjykatë Kushtetuese

Tahiri: Vendimin për rritje të çmimit të energjisë do ta dërgojmë në Gjykatë Kushtetuese

Energjetika