LAJMI I FUNDIT:

Shtëpia

315 Artikuj

Shtëpia ideale për familje të re (Plani detaj)

Shtëpia ideale për familje të re (Plani detaj)

Dizajn dhe Arkitekturë
Gjithmonë fotografoni furrën përpara se të niseni për pushime

Gjithmonë fotografoni furrën përpara se të niseni për pushime

Udhëtime
A e dini pse duhet të vendosni pak fletë alumini pas ruterit? Shkencëtarët garantojnë për këtë truk

A e dini pse duhet të vendosni pak fletë alumini pas ruterit? Shkencëtarët garantojnë për këtë truk

Trend
Shtëpia katërkatëshe ekologjike në formë pishe (Plani detaj)

Shtëpia katërkatëshe ekologjike në formë pishe (Plani detaj)

Dizajn dhe Arkitekturë
E blenë shtëpinë e ndërtuar në të 60-at, çifti nga Skocia tregojnë se çfarë gjetën brenda saj gjatë procesit të rinovimit

E blenë shtëpinë e ndërtuar në të 60-at, çifti nga Skocia tregojnë se çfarë gjetën brenda saj gjatë procesit të rinovimit

Interesante
Metoda “gjeniale” për të larguar përfundimisht mykun

Metoda “gjeniale” për të larguar përfundimisht mykun

Shtëpi dhe dekor
Tre gabimet e zakonshme në shtëpi që ju “rrisin” faturat e ngrohjes – si mund të kurseni?

Tre gabimet e zakonshme në shtëpi që ju “rrisin” faturat e ngrohjes – si mund të kurseni?

Shtëpi dhe dekor
“Mund të ndryshoni pamjen”: Shtëpia që “rrotullohet” del në shitje në Zelandën e Re

“Mund të ndryshoni pamjen”: Shtëpia që “rrotullohet” del në shitje në Zelandën e Re

Interesante
Të jetosh ‘buzë greminës’! Pamje që tregojnë tri shtëpi milionerësh ‘të varura’ pas rrëshqitjes së madhe të dheut në Kaliforni

Të jetosh ‘buzë greminës’! Pamje që tregojnë tri shtëpi milionerësh ‘të varura’ pas rrëshqitjes së madhe të dheut në Kaliforni

Amerika
Pse duhet të mbyllni dritaret gjithmonë gjatë një stuhie bore

Pse duhet të mbyllni dritaret gjithmonë gjatë një stuhie bore

Interesante
Ja si mund ta matni shpejtësinë e internetit, një mënyrë shumë e thjeshtë

Ja si mund ta matni shpejtësinë e internetit, një mënyrë shumë e thjeshtë

Lajme Teknologji
Kjo është shtëpia më e vetmuar në botë: Ndodhet në një ishull të shkretë dhe ja kush jeton në të

Kjo është shtëpia më e vetmuar në botë: Ndodhet në një ishull të shkretë dhe ja kush jeton në të

Çfarë të vizitosh
Shtëpi rurale vikendi (Foto + Plani i studios)

Shtëpi rurale vikendi (Foto + Plani i studios)

Dizajn dhe Arkitekturë
I kaloi pesë ditë duke e mbuluar shtëpinë me letra dekoruese, polaku befason familjarët – videoja shikohet nga tre milionë njerëz

I kaloi pesë ditë duke e mbuluar shtëpinë me letra dekoruese, polaku befason familjarët – videoja shikohet nga tre milionë njerëz

Fun Lajme
Një familje zbulon një “dhomë sekrete” poshtë shkallëve të shtëpisë së tyre

Një familje zbulon një “dhomë sekrete” poshtë shkallëve të shtëpisë së tyre

Interesante
Mënyra më e thjeshtë për ta bërë shtëpinë të aromatizuar

Mënyra më e thjeshtë për ta bërë shtëpinë të aromatizuar

Bëje vet
Disa shenja që tregojnë se lagështia ka hyrë në shtëpinë tuaj

Disa shenja që tregojnë se lagështia ka hyrë në shtëpinë tuaj

Këshilla dhe ide
Shtëpia e ngrohtë familjare me nënkulm (Plani i hollësishëm)

Shtëpia e ngrohtë familjare me nënkulm (Plani i hollësishëm)

Dizajn dhe Arkitekturë
Shenjat më të organizuara të horoskopit

Shenjat më të organizuara të horoskopit

Astrologji
Lagështia në shtëpi mund të shkaktojë probleme shëndetësore, mësoni si ta parandaloni atë

Lagështia në shtëpi mund të shkaktojë probleme shëndetësore, mësoni si ta parandaloni atë

Këshilla dhe ide
Si ta reduktoni lagështinë në shtëpi

Si ta reduktoni lagështinë në shtëpi

Bëje vet
Një shtëpi ekologjike e krijuar me një qëllim fisnik – për ndërtimin e saj mjaftojnë 100 paleta të ricikluara

Një shtëpi ekologjike e krijuar me një qëllim fisnik – për ndërtimin e saj mjaftojnë 100 paleta të ricikluara

Bëje vet
Shtëpia me kate në parcelë të ngushtë (Plani detaj)

Shtëpia me kate në parcelë të ngushtë (Plani detaj)

Dizajn dhe Arkitekturë
Një veturë elektrike ‘shpërthen’ në rrugicë – e pëson edhe një shtëpi në rajonin Merseyside pas ‘defekteve të baterisë’

Një veturë elektrike ‘shpërthen’ në rrugicë – e pëson edhe një shtëpi në rajonin Merseyside pas ‘defekteve të baterisë’

Auto Lajme