LAJMI I FUNDIT:

Metoda “gjeniale” për të larguar përfundimisht mykun

Metoda “gjeniale” për të larguar përfundimisht mykun

Ekziston një mënyrë e thjeshtë për të larguar mykun në muret e shtëpisë tuaj madje në një periudhë shumë të shpejtë.

Askush nuk dëshiron të merret me mykun e zi të shëmtuar në shtëpitë e tyre dhe mund të jetë një punë e mundimshme për ta hequr, shkruan The Mirror.


Myku i bezdisshëm mund të shfaqet afër dritareve, kur ajri i ftohtë jashtë takohet me ajrin e ngrohtë brenda, çuar në një grumbullim të kondensimit.

Nëse kondensimi nuk trajtohet shpejt dhe nuk fshihet, mund të shkaktojë rritjen e mykut, gjë që mund të çojë në të gjitha çështjet e ndryshme shëndetësore.

Një grua tani ka treguar një metodë “gjeniale” në TikTok që mund ta largoni përfundimisht mykun nga shtëpia.

@cleanwith_kiraa My favourite way of removing mould!… and a fail😂 #cleaning #cleantok #cleaninghack #cleaningtips #mould #mouldremoval #howtoremovemould #cleanwithme #cleaningfail ♬ UNWRITTEN X INTOXICATED – CarterWalsh

Krejt çfarë ju duhet është një ‘spray’ pastrues kundër mykut dhe disa faculeta pambuku.

Influencerja fillimisht fshiu lagështinë tek dritaret më pas filloi me metodën për largimin e mykut.

Ajo spërkati zonat ku ishte krijuar myku, dhe më pas i mbuloi këto zona me faculeta pambuku; duke krijuar një shtresë mbuluese. Kjo metodë shërben për të larguar përfundimisht mykun nga shtëpia madje me një periudhë mjaft të shpejtë. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

Burri hasi në një gur varri me një kod QR - kur e skanoi nuk mund ta imagjinonte se çfarë pa

A e dini se...
Është koha për të mbjellë dredhëza në vazo: Ndiqni këto rregulla

Është koha për të mbjellë dredhëza në vazo: Ndiqni këto rregulla

Kopshtaria
Kurrë nuk do t’ju kujtohet, por ndihmon shumë: Përse të gjithë në banjë duhet të mbajmë një buqetë eukaliptusi!

Kurrë nuk do t’ju kujtohet, por ndihmon shumë: Përse të gjithë në banjë duhet të mbajmë një buqetë eukaliptusi!

Bëje vet
“Cilat janë dobësitë tuaja?” Pesë mënyra për t'u përgjigjur në një intervistë pune

“Cilat janë dobësitë tuaja?” Pesë mënyra për t'u përgjigjur në një intervistë pune

Këshilla Lifestyle
Tri ditë në Amsterdam: Muzetë, parqet dhe ndërtesat që duhet t’i vizitoni (Foto)

Tri ditë në Amsterdam: Muzetë, parqet dhe ndërtesat që duhet t’i vizitoni (Foto)

Udhëpërshkrime
Edhe fillestarët kanë sukses: Si të rritni luleshtrydhet në saksi? (Hap pas hapi)

Edhe fillestarët kanë sukses: Si të rritni luleshtrydhet në saksi? (Hap pas hapi)

Kopshtaria
Kalo në kategori