LAJMI I FUNDIT:

Sheqeri

127 Artikuj

Sa është i dëshirueshëm niveli i tensionit, sheqerit dhe yndyrës në gjak?

Sa është i dëshirueshëm niveli i tensionit, sheqerit dhe yndyrës në gjak?

Këshilla mjekësore
Personat me shtypje të lartë të gjakut duhet ta shmangin sheqerin

Personat me shtypje të lartë të gjakut duhet ta shmangin sheqerin

Këshilla mjekësore
Sheqerin “e shëndetshëm” zëvendësojeni me banane, ja përse duhet ta bëni këtë

Sheqerin “e shëndetshëm” zëvendësojeni me banane, ja përse duhet ta bëni këtë

Shëndetësi Lajme
Kur nuk mund të ndërpritni lemzën: Doktorët zbulojnë metodën e cila arrin sukses!

Kur nuk mund të ndërpritni lemzën: Doktorët zbulojnë metodën e cila arrin sukses!

Mjekësi alternative
Sheqeri dhe shëndeti: Pesë zbulime të reja befasuese nga neuroshkenca!

Sheqeri dhe shëndeti: Pesë zbulime të reja befasuese nga neuroshkenca!

Shëndetësi Lajme
A ju ndihmon ngrënia e drithërave para gjumit që të flini më mirë

A ju ndihmon ngrënia e drithërave para gjumit që të flini më mirë

Ushqimi dhe Dieta
Mos u brengosni: Çfarë duhet të bëni kur e digjni gjuhën

Mos u brengosni: Çfarë duhet të bëni kur e digjni gjuhën

Mjekësi alternative
Sheqeri është vrasësi i vërtetë dhe stërvitjet nuk mjaftojnë për ta luftuar atë

Sheqeri është vrasësi i vërtetë dhe stërvitjet nuk mjaftojnë për ta luftuar atë

Këshilla mjekësore
Shkencëtarët zbuluan përse e duam aq shumë çokollatën: Jo për shkak të sheqerit

Shkencëtarët zbuluan përse e duam aq shumë çokollatën: Jo për shkak të sheqerit

Shëndetësi Lajme
Kishin nevojë për sheqer, operatori i dronit ukrainas u hedh nga ajri bashkëluftëtarëve një kavanoz

Kishin nevojë për sheqer, operatori i dronit ukrainas u hedh nga ajri bashkëluftëtarëve një kavanoz

Interesante
Mjalti si zëvendësues i sheqerit, përfitimet që i sjell organizmit

Mjalti si zëvendësues i sheqerit, përfitimet që i sjell organizmit

Shëndetësi Lajme
Speca pikantë në mustardë: Sallata më e mirë dimërore!

Speca pikantë në mustardë: Sallata më e mirë dimërore!

Sallata
Sa sheqer ka vera? Pse kaq shumë alkool në verë?

Sa sheqer ka vera? Pse kaq shumë alkool në verë?

Të njohim produktet
Bananet, mollët, qumështi…janë të shëndetshme, mirëpo jo nëse i hani në këtë kohë rrezikoni shëndetin!

Bananet, mollët, qumështi…janë të shëndetshme, mirëpo jo nëse i hani në këtë kohë rrezikoni shëndetin!

Të njohim produktet
Dy përbërësit që keni tashmë në kuzhinë janë suplemente bimore tepër të mira natyrore!

Dy përbërësit që keni tashmë në kuzhinë janë suplemente bimore tepër të mira natyrore!

Lule
Eliminoni sheqerin nga dieta juaj për të përmirësuar ndjeshëm shëndetin

Eliminoni sheqerin nga dieta juaj për të përmirësuar ndjeshëm shëndetin

Ushqim i shëndetshëm
Hidhni tri lugë sheqer në rrobalarëse, rezultati do t’ju kënaqë

Hidhni tri lugë sheqer në rrobalarëse, rezultati do t’ju kënaqë

Këshilla dhe ide
Ilaç natyral me vezë të ziera për nivele të larta të sheqerit në gjak

Ilaç natyral me vezë të ziera për nivele të larta të sheqerit në gjak

Mjekësi alternative
Shenjat më të zakonshme që organizmi i jep në rastet kur e teproni me sheqer

Shenjat më të zakonshme që organizmi i jep në rastet kur e teproni me sheqer

Këshilla mjekësore
Keni probleme me ereksionin: Fajtorin mund ta kërkoni te disa artikuj ushqimorë

Keni probleme me ereksionin: Fajtorin mund ta kërkoni te disa artikuj ushqimorë

Këshilla mjekësore
Më në fund e dimë: Është zbuluar se si saktësisht e “ushqen” sheqeri kancerin dhe e bën edhe më vdekjeprurës

Më në fund e dimë: Është zbuluar se si saktësisht e “ushqen” sheqeri kancerin dhe e bën edhe më vdekjeprurës

Shëndetësi Lajme
Depilimi i qimeve në buzë të sipërme: Teknika e Kleopatrës

Depilimi i qimeve në buzë të sipërme: Teknika e Kleopatrës

Këshilla Estetike
Sheqernat natyrale që gjenden në fruta si portokalli dhe limoni mund të jenë një zëvendësim i shëndetshëm në ëmbëlsira pa rritur rrezikun e diabetit, zbulon studimi

Sheqernat natyrale që gjenden në fruta si portokalli dhe limoni mund të jenë një zëvendësim i shëndetshëm në ëmbëlsira pa rritur rrezikun e diabetit, zbulon studimi

Shëndetësi Lajme
Këta janë armiqtë e fshehur të veshkave të shëndetshme!

Këta janë armiqtë e fshehur të veshkave të shëndetshme!

Këshilla mjekësore