LAJMI I FUNDIT:

serbët

134 Artikuj

Arrestohen dy serb në Leposaviq – u rrahën mes vete

Arrestohen dy serb në Leposaviq – u rrahën mes vete

Kronika e Zezë
Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Mali i Zi
Situata në veri, SHBA-të kërkojnë veprime të përgjegjshme nga Kosova dhe Serbia

Live Situata në veri, SHBA-të kërkojnë veprime të përgjegjshme nga Kosova dhe Serbia

Kosovë
Përleshje mes shqiptarëve dhe serbëve në Linz të Austrisë, thuhet se ka pasur edhe të shtëna armësh

Përleshje mes shqiptarëve dhe serbëve në Linz të Austrisë, thuhet se ka pasur edhe të shtëna armësh

Kosovë
Përgjigja Malcolmit, për teoritë serbe për shqiptarët e Kosovës

Përgjigja Malcolmit, për teoritë serbe për shqiptarët e Kosovës

Fakte
Malcolmi për hendekun e madh mes shqiptarëve dhe serbëve

Malcolmi për hendekun e madh mes shqiptarëve dhe serbëve

Fakte
Serbia i shkruan EULEX-it për serbët e burgosur në Kosovë

Serbia i shkruan EULEX-it për serbët e burgosur në Kosovë

Drejtësi
Përfundon e qetë protesta e serbëve në Rudar – patën disa kërkesa për heqjen e barrikadave në veri

Përfundon e qetë protesta e serbëve në Rudar – patën disa kërkesa për heqjen e barrikadave në veri

Kosovë
Deklaratat e Kurtit dhe ambasadorit gjerman “kërcënim” për serbët, sot protestohet në veri

Deklaratat e Kurtit dhe ambasadorit gjerman “kërcënim” për serbët, sot protestohet në veri

Kosovë
“Serbët e veriut po përdoren nga Beogradi për destabilizimin e Kosovës”

“Serbët e veriut po përdoren nga Beogradi për destabilizimin e Kosovës”

Kosovë
Pretendimet për “kërcënim” nga Kurti, serbët thërrasin sërish protestë në veri

Pretendimet për “kërcënim” nga Kurti, serbët thërrasin sërish protestë në veri

Kosovë
Hoxhaj: Regjimi i Vuçiqit organizoi protesta e tensione në bashkëpunim me grupin Wagner

Hoxhaj: Regjimi i Vuçiqit organizoi protesta e tensione në bashkëpunim me grupin Wagner

Kosovë
Grupet djathtiste serbe ia vënë flakën “Marrëveshjes së Brukselit”, nuk po lejohen të kalojnë në territorin e Kosovës

Grupet djathtiste serbe ia vënë flakën “Marrëveshjes së Brukselit”, nuk po lejohen të kalojnë në territorin e Kosovës

Kosovë
Provokojnë sërish serbët, përurojnë sheshin me flamur gjigant serb afër urës së Ibrit në Mitrovicë

Provokojnë sërish serbët, përurojnë sheshin me flamur gjigant serb afër urës së Ibrit në Mitrovicë

Kosovë
Musliu: Serbët në veri të Kosovës po manipulohen nga bandat kriminale të mbështetura nga Beogradi

Musliu: Serbët në veri të Kosovës po manipulohen nga bandat kriminale të mbështetura nga Beogradi

Kosovë
Në veri shfaqen pankarta me mesazhe kundër vendimit për targat dhe dokumentet

Në veri shfaqen pankarta me mesazhe kundër vendimit për targat dhe dokumentet

Kosovë
Ndalohet hyrja e studentëve serb në Prekaz

Ndalohet hyrja e studentëve serb në Prekaz

Kosovë
Festa e serbëve në veri të Mitrovicës me kallashnikov, deklarohet policia

Festa e serbëve në veri të Mitrovicës me kallashnikov, deklarohet policia

Kronika e Zezë
Kurti me mesazh në gjuhën serbe: Ruajeni qetësinë dhe besoni më shumë te Qeveria e Kosovës

Kurti me mesazh në gjuhën serbe: Ruajeni qetësinë dhe besoni më shumë te Qeveria e Kosovës

Kosovë
“Do pushtojmë Prizrenin” – Serbët marshojnë me këngë ultra-nacionaliste rrugëve të Bosnjes

“Do pushtojmë Prizrenin” – Serbët marshojnë me këngë ultra-nacionaliste rrugëve të Bosnjes

Ballkan
Serbët vendosin sërish barrikada në veri, bllokohen disa rrugë

Serbët vendosin sërish barrikada në veri, bllokohen disa rrugë

Kosovë
Huliganët serbë sulmojnë me gurë automjetet e policisë në veri të Mitrovicës

Huliganët serbë sulmojnë me gurë automjetet e policisë në veri të Mitrovicës

Kosovë
Lufta e shqiptarëve dhe serbëve për pushtetin perandorak në Stamboll

Lufta e shqiptarëve dhe serbëve për pushtetin perandorak në Stamboll

Histori
Dy serbët e dyshimtë që vizituan Deçanin para helmimit ishin kapur nga kamerat e sigurisë, dhe ishte njoftuar policia

Dy serbët e dyshimtë që vizituan Deçanin para helmimit ishin kapur nga kamerat e sigurisë, dhe ishte njoftuar policia

Kosovë