LAJMI I FUNDIT:

Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Të mërkurën në Podgoricë të Malit të Zi është mbajtur një tubim, siç është thënë “në mbështetje të serbëve në Kosovë”.

Reklama

Sipas mediave në Mal të Zi, përcjell Telegrafi, të pranishmit, pasi u mblodhën para një kishe, nisën një shëtitje proteste.

Dhe pas një ore, të mbledhurit u shpërndanë të qetë.

Megjithatë, nuk dihet organizatori i takimit ku morën pjesë dhjetëra qytetarë, edhe pse njëri nga të grumbulluarit kishte thënë se ishte një “grup qytetarësh”.

Ndërkohë, raportohet se ftesa për tubim është dërguar përmes rrjeteve sociale dhe pjesëmarrës ishin edhe disa deputetë të partive më të vogla pro-serbe.

Siç bëjnë të ditur mediat në Mal të Zi, të mbledhurit mbanin flamuj serbë dhe kishin veshur bluza me fjalët “Kosova është Serbi”, “Rusi-Mali i Zi”, dhe kishte edhe disa me shkronjën “Z” dhe imazhin e Ratko Mlladiqit e Vladimir Putinit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Jo njëherë, por dy – tanku ukrainas godet direkt atë rus nga një distancë shumë e vogël

Jo njëherë, por dy – tanku ukrainas godet direkt atë rus nga një distancë shumë e vogël

Evropa
Bin Salman e cilësoi vrasjen e gazetarit Khashoggi si “gabim”, CIA pretendon se princi personalisht e kishte porositur ekzekutimin

Bin Salman e cilësoi vrasjen e gazetarit Khashoggi si “gabim”, CIA pretendon se princi personalisht e kishte porositur ekzekutimin

Azia
Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Inteligjenca ukrainase: Kemi sulmuar bazën ajrore të rusëve në Krime, dëmet janë të mëdha

Evropa
Pas mosmarrëveshjeve për drithërat, Polonia ndalon furnizimin me armë për Ukrainën

Pas mosmarrëveshjeve për drithërat, Polonia ndalon furnizimin me armë për Ukrainën

Evropa
Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Gjenerali i lartë amerikan tregon sesa për qind të territorit të pushtuar e ka rikthyer Ukraina

Evropa
Studimi: Prindërit në Britani të Madhe nuk mendojnë më se fëmijët duhet të shkojnë në shkollë çdo ditë

Studimi: Prindërit në Britani të Madhe nuk mendojnë më se fëmijët duhet të shkojnë në shkollë çdo ditë

Evropa
Kalo në kategori