LAJMI I FUNDIT:

Propaganda ruse

487 Artikuj

Politikanët, mediat dhe institucionet fetare përhapin dezinformata në Ballkan në favor të Rusisë

Politikanët, mediat dhe institucionet fetare përhapin dezinformata në Ballkan në favor të Rusisë

Kosovë
Top propagandat ruso-serbe gjatë kësaj jave, kundër Kosovës

Top propagandat ruso-serbe gjatë kësaj jave, kundër Kosovës

Siguri
Propaganda serbo-ruse, analistët tregojnë strategjinë që duhet ta ndjekë Kosova kundër tyre

Propaganda serbo-ruse, analistët tregojnë strategjinë që duhet ta ndjekë Kosova kundër tyre

Kosovë
​Gazetarja ukrainase Kostina: Kosova po sfidohet nga propaganda serbe, sikurse Ukraina nga ajo ruse

​Gazetarja ukrainase Kostina: Kosova po sfidohet nga propaganda serbe, sikurse Ukraina nga ajo ruse

Kosovë
Edhe pas ndalesës, RT dhe Sputnik i Rusisë mbeten të qasshëm në BE

Edhe pas ndalesës, RT dhe Sputnik i Rusisë mbeten të qasshëm në BE

Evropa
Lavrov me propagandë speciale, përmend Kosovën dhe faktorin shqiptar në Ballkan

Lavrov me propagandë speciale, përmend Kosovën dhe faktorin shqiptar në Ballkan

Kosovë
Octopus: Lajmet e rreme nga Serbia e Rusia synojnë të dëmtojnë imazhin e Kosovës

Octopus: Lajmet e rreme nga Serbia e Rusia synojnë të dëmtojnë imazhin e Kosovës

Kosovë
Si ndikoi propaganda e ‘jahteve’ pro-ruse në debatin e SHBA-së mbi ndihmën për Ukrainën?

Si ndikoi propaganda e ‘jahteve’ pro-ruse në debatin e SHBA-së mbi ndihmën për Ukrainën?

Evropa
Mujanoviq: Propaganda serbo-ruse e ka okupuar shoqërinë serbe

Mujanoviq: Propaganda serbo-ruse e ka okupuar shoqërinë serbe

Kosovë
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Stojkoviq: Nuk ka dyshim se personat e armatosur janë nën komandën e BIA-s, FSB-ja dhe GRU-ja ruse me anë të propagandës kanë nxitur serbët për një konflikt me shqiptarët

Serbia
Lufta në Kaukaz një kërcënim për interesat e BE-së dhe Ukrainës – Parisi po lobon për interesat e Kremlinit

Lufta në Kaukaz një kërcënim për interesat e BE-së dhe Ukrainës – Parisi po lobon për interesat e Kremlinit

Azia
Analisti kroat Akrap: Serbia me ndihmën e Rusisë është eksportuesi kryesor i krizës në Ballkanin Perëndimor

Analisti kroat Akrap: Serbia me ndihmën e Rusisë është eksportuesi kryesor i krizës në Ballkanin Perëndimor

Serbia
Aktivistët rusë që kundërshtojnë luftën në Ukrainë, Serbia po i shpall si ‘kërcënues të sigurisë kombëtare’

Aktivistët rusë që kundërshtojnë luftën në Ukrainë, Serbia po i shpall si ‘kërcënues të sigurisë kombëtare’

Serbia
Der Spiegel: Rusia po e paralizon OSBE-në, duke spiunuar dhe sabotuar punën e saj

Der Spiegel: Rusia po e paralizon OSBE-në, duke spiunuar dhe sabotuar punën e saj

Nga Bota
The Economist: ‘Lufta e grafiteve’ në zemër të Beogradit – disidenti rus pikturon një grua ukrainase, presidenti serb Aleksandar Vuçiq e nënçmon në televizion

The Economist: ‘Lufta e grafiteve’ në zemër të Beogradit – disidenti rus pikturon një grua ukrainase, presidenti serb Aleksandar Vuçiq e nënçmon në televizion

Serbia
Propaganda e Kremlinit me ndikimi të madh në Serbi, narrativat e medieve ruse RT dhe Sputnik po nxisin tensione ndëretnike në Ballkan

Propaganda e Kremlinit me ndikimi të madh në Serbi, narrativat e medieve ruse RT dhe Sputnik po nxisin tensione ndëretnike në Ballkan

Serbia
Analistja amerikane Stradner: Propaganda e Vuçiqit po nxit narrativën ruse se Prigozhin është vrarë nga SHBA-ja

Analistja amerikane Stradner: Propaganda e Vuçiqit po nxit narrativën ruse se Prigozhin është vrarë nga SHBA-ja

Serbia
Instituti ‘Octopus’: Neo-nazisti Maik Muller po përdoret nga Kisha Ortodokse Serbe për të propaganduar kundër Kosovës

Instituti ‘Octopus’: Neo-nazisti Maik Muller po përdoret nga Kisha Ortodokse Serbe për të propaganduar kundër Kosovës

Kosovë
Avokati serb komenton intervistën e fundit të Vuçiqit: E dëshmoi qartë se është në shërbim të propagandës së Putinit

Avokati serb komenton intervistën e fundit të Vuçiqit: E dëshmoi qartë se është në shërbim të propagandës së Putinit

Serbia
Spiunët e Vladimir Putinit po bredhin në të gjithë botën – tri ‘pika të nxehta’ janë shumë afër Serbisë

Spiunët e Vladimir Putinit po bredhin në të gjithë botën – tri ‘pika të nxehta’ janë shumë afër Serbisë

Serbia
Kush është Vladimir Bozhoviq, rektori malazez që ka lidhje të ngushta me rusët?

Kush është Vladimir Bozhoviq, rektori malazez që ka lidhje të ngushta me rusët?

Mali i Zi
Historia e spiunimit që tronditi Serbinë – Aleksandar Vulin si shef i BIA-s në shërbim të agjenturës së Moskës për të burgosur kritikët e Kremlinit

Historia e spiunimit që tronditi Serbinë – Aleksandar Vulin si shef i BIA-s në shërbim të agjenturës së Moskës për të burgosur kritikët e Kremlinit

Serbia
Llogaritë e rreme të Twitterit mjaftë aktive në Serbi – si shpërndahen mesazhet propaganduese të partisë së Vuçiqit brenda pak minutave?

Llogaritë e rreme të Twitterit mjaftë aktive në Serbi – si shpërndahen mesazhet propaganduese të partisë së Vuçiqit brenda pak minutave?

Serbia