LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria e Posaçme e Shqipërisë

279 Artikuj

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj paraqitet në Prokurorinë e Posaçme

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj paraqitet në Prokurorinë e Posaçme

Shqipëri
Ambasadori i BE-së në Tiranë: Sulmet ndaj gjyqësorit nuk janë të denja për një vend demokratik

Ambasadori i BE-së në Tiranë: Sulmet ndaj gjyqësorit nuk janë të denja për një vend demokratik

Shqipëri
Kalon për gjykim dosja në ngarkim të Vangjush Dakos

Kalon për gjykim dosja në ngarkim të Vangjush Dakos

Shqipëri
Meta vazhdon me akuza ndaj kreut të SPAK-ut: Palaço, mos u fshih pas amerikanëve

Meta vazhdon me akuza ndaj kreut të SPAK-ut: Palaço, mos u fshih pas amerikanëve

Shqipëri
Sulmet ndaj SPAK, reagon ambasada e SHBA-ve në Tiranë: Qëndrojmë krah profesionistëve që synojnë t’i japin fund pandëshkueshmërisë

Sulmet ndaj SPAK, reagon ambasada e SHBA-ve në Tiranë: Qëndrojmë krah profesionistëve që synojnë t’i japin fund pandëshkueshmërisë

Shqipëri
Llogari bankare, toka dhe ndërtesa, sekuestrohen pasuritë e pesë trafikantëve shqiptarë

Llogari bankare, toka dhe ndërtesa, sekuestrohen pasuritë e pesë trafikantëve shqiptarë

Shqipëri
SPAK kërkon 25 vite burg për Gjergj Cukalin, kreu i bandës së Myslym Shyrit

SPAK kërkon 25 vite burg për Gjergj Cukalin, kreu i bandës së Myslym Shyrit

Shqipëri
Masakra e Lushnjës, SPAK kërkon burgim të përjetshëm për Laert Haxhiun

Masakra e Lushnjës, SPAK kërkon burgim të përjetshëm për Laert Haxhiun

Shqipëri
Apeli lë në fuqi vendimin ndaj Vangjush Dakos, rrëzohet ankimi i SPAK

Apeli lë në fuqi vendimin ndaj Vangjush Dakos, rrëzohet ankimi i SPAK

Shqipëri
SPAK: Krimi përdor bizneset për pastrimin e parave me komision deri në 16 për qind, publikohet skema

SPAK: Krimi përdor bizneset për pastrimin e parave me komision deri në 16 për qind, publikohet skema

Shqipëri
Arritjet e SPAK-ut, Dumani: 221 hetime për korrupsion, 18 zyrtarë të lartë të pandehur, 41 milionë euro pasuri e sekuestruar

Arritjet e SPAK-ut, Dumani: 221 hetime për korrupsion, 18 zyrtarë të lartë të pandehur, 41 milionë euro pasuri e sekuestruar

Shqipëri
Basha kundër amnistisë penale: Aleancë kundër SPAK-ut, do përfitojnë zyrtarët e korruptuar

Basha kundër amnistisë penale: Aleancë kundër SPAK-ut, do përfitojnë zyrtarët e korruptuar

Shqipëri
Dumani: SPAK, rol të rëndësishëm për nxjerrjen e Shqipërisë nga lista gri e FATF

Dumani: SPAK, rol të rëndësishëm për nxjerrjen e Shqipërisë nga lista gri e FATF

Shqipëri
Bardhi kërkoi interpelancë për Olsi Ramën, përgjigjet kryeministri: Presim SPAK-un

Bardhi kërkoi interpelancë për Olsi Ramën, përgjigjet kryeministri: Presim SPAK-un

Shqipëri
SPAK i komunikon akuzat ish-ministrit Arben Ahmetaj, Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit

SPAK i komunikon akuzat ish-ministrit Arben Ahmetaj, Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit

Shqipëri
I arrestuar pas shpërthimit në Lushnjë, GJKKO urdhëron lirimin e Leonard Gjinit

I arrestuar pas shpërthimit në Lushnjë, GJKKO urdhëron lirimin e Leonard Gjinit

Shqipëri
Hetimi për koncesionin e sterilizimit, SPAK i komunikon akuzën ish-ministrit Beqaj

Hetimi për koncesionin e sterilizimit, SPAK i komunikon akuzën ish-ministrit Beqaj

Shqipëri
Dumani: SPAK regjistroi kallëzime sa për tre vite së bashku në vitin 2023

Dumani: SPAK regjistroi kallëzime sa për tre vite së bashku në vitin 2023

Shqipëri
Kreu i SPAK: Krimi i organizuar ka kërcënuar familjen e një prokurori

Kreu i SPAK: Krimi i organizuar ka kërcënuar familjen e një prokurori

Shqipëri
Rama: Dosja e krimit shtetëror doli nga varri i drejtësisë së kalbur!

Rama: Dosja e krimit shtetëror doli nga varri i drejtësisë së kalbur!

Shqipëri
Gjykata e Lartë vendos, hetimet për “21 Janarin” do të kryhen nga Prokuroria e Posaçme SPAK

Gjykata e Lartë vendos, hetimet për “21 Janarin” do të kryhen nga Prokuroria e Posaçme SPAK

Shqipëri
Gazetarit Elton Qyno i sekuestruan telefonat e kontrolluan banesën, Safe Journalists reagon ndaj vendimit të Gjykatës së Lartë

Gazetarit Elton Qyno i sekuestruan telefonat e kontrolluan banesën, Safe Journalists reagon ndaj vendimit të Gjykatës së Lartë

Shqipëri
Afera e inceneratorëve, PD kallëzon në SPAK Ramën dhe Veliajn

Afera e inceneratorëve, PD kallëzon në SPAK Ramën dhe Veliajn

Shqipëri
Rruga e re Korçë-Ersekë u shemb pa u inauguruar, avokati dërgon kallëzim penal në Prokurorinë e Posaçme SPAK

Rruga e re Korçë-Ersekë u shemb pa u inauguruar, avokati dërgon kallëzim penal në Prokurorinë e Posaçme SPAK

Shqipëri


mob5