LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll

548 Artikuj

Turneu i YDF-së në Prizren, për pesë ditë zhvillohen 20 ndeshje

Turneu i YDF-së në Prizren, për pesë ditë zhvillohen 20 ndeshje

Super Liga
Grumbullohet Kosova U-18 në basketboll

Grumbullohet Kosova U-18 në basketboll

Basketboll
FBK angazhon edhe pesë trajnerë, kompletohet shtabi teknik i Përfaqësueses së Kosovës

FBK angazhon edhe pesë trajnerë, kompletohet shtabi teknik i Përfaqësueses së Kosovës

Super Liga
Zyrtare: Rami Hadar trajner i Kosovës në basketboll

Zyrtare: Rami Hadar trajner i Kosovës në basketboll

Super Liga
Astera Tuhina, model para vajzave të Kosovës

Astera Tuhina, model para vajzave të Kosovës

Super Liga
Në mesjavë grumbullohet Kosova U16

Në mesjavë grumbullohet Kosova U16

Super Liga
Grumbullimi i Kosovës U-20 në basketboll

Grumbullimi i Kosovës U-20 në basketboll

Basketboll
Grumbullimi i skuadrës U-20 të Kosovës në basketboll

Grumbullimi i skuadrës U-20 të Kosovës në basketboll

Basketboll
“Mision i vështirë, por jo i pamundur”, menaxheri i Përfaqësueseve të Kosovës flet për shortin

“Mision i vështirë, por jo i pamundur”, menaxheri i Përfaqësueseve të Kosovës flet për shortin

Basketboll
Publikohet orari i Kosovës për ndeshjet parakualifikuese të Eurobasket 2025

Publikohet orari i Kosovës për ndeshjet parakualifikuese të Eurobasket 2025

Basketboll
Kosova mëson kundërshtarët për parakualifikuesit për Eurobasket

Kosova mëson kundërshtarët për parakualifikuesit për Eurobasket

Super Liga
Veteranët e Kosovës me tri fitore e një humbje në turneun në Maqedoni të Veriut

Veteranët e Kosovës me tri fitore e një humbje në turneun në Maqedoni të Veriut

Super Liga
Përfaqësuesja e Kosovës do të marrë pjesën në turneun e YDF-së

Përfaqësuesja e Kosovës do të marrë pjesën në turneun e YDF-së

Super Liga
Përfaqësueset e Kosovës në basketboll i kanë mësuar kundërshtarët për garat evropiane

Përfaqësueset e Kosovës në basketboll i kanë mësuar kundërshtarët për garat evropiane

Basketboll
Përfaqësueset e reja të Kosovës në basketboll në pritje të shortit

Përfaqësueset e reja të Kosovës në basketboll në pritje të shortit

Basketboll
Caktohen trajnerët e grupmoshave të Kosovës në basketboll

Caktohen trajnerët e grupmoshave të Kosovës në basketboll

Basketboll
Viti më i suksesshëm për Astera Tuhinan, shpresa e madhe e basketbollit të Kosovës

Viti më i suksesshëm për Astera Tuhinan, shpresa e madhe e basketbollit të Kosovës

Super Liga
Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Ngjarjet e vitit 2022 në basketbolin kosovar

Super Liga
Edona Thaqi flet pas debutimit me Kosovën: Ishte nder për mua ta përfaqësoja atdheun tim

Edona Thaqi flet pas debutimit me Kosovën: Ishte nder për mua ta përfaqësoja atdheun tim

Super Liga
Yll Kastrati, e ardhmja e basketbollit kosovar

Yll Kastrati, e ardhmja e basketbollit kosovar

Super Liga
Pas paraqitjeve me U-18 dhe U-20, Bardh Istrefi synon të paraqitet për Kosovën A

Pas paraqitjeve me U-18 dhe U-20, Bardh Istrefi synon të paraqitet për Kosovën A

Basketboll
Bardh Istrefi, shënuesi më i mirë në Kampionatin Evropian për U-18

Bardh Istrefi, shënuesi më i mirë në Kampionatin Evropian për U-18

Basketboll
Fitorja e parë për Kosovën U-18 në Kampionatit Evropian

Fitorja e parë për Kosovën U-18 në Kampionatit Evropian

Basketboll
Kosova U-18 të premten luan ndaj Irlandës

Kosova U-18 të premten luan ndaj Irlandës

Basketboll