LAJMI I FUNDIT:
Pavarësia e Kosovës

Pavarësia e Kosovës

447 Artikuj

Në Beograd shënohet 16 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

Në Beograd shënohet 16 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

Kosovë
Festa e Pavarësisë së Kosovës në Londër, merr pjesë edhe ambasadori i ri britanik

Festa e Pavarësisë së Kosovës në Londër, merr pjesë edhe ambasadori i ri britanik

Kosovë
“Rroftë Pavarësia e Kosovës”, ministri gjerman Ozdemir uron në shqip në pritjen e organizuar nga Ambasada e Kosovës në Gjermani

“Rroftë Pavarësia e Kosovës”, ministri gjerman Ozdemir uron në shqip në pritjen e organizuar nga Ambasada e Kosovës në Gjermani

Kosovë
Rama, Erdoganit: Nuk harrohet njohja e pavarësisë së Kosovës nga ju në minutat e para të shpalljes së saj

Rama, Erdoganit: Nuk harrohet njohja e pavarësisë së Kosovës nga ju në minutat e para të shpalljes së saj

Shqipëri
Kongresisti Torres: Pavarësia e Kosovës, histori suksesi e SHBA-së

Kongresisti Torres: Pavarësia e Kosovës, histori suksesi e SHBA-së

Kosovë
Mungesa e parakalimit të FSK-së në shesh për pavarësi, shihet si zbehje e festës

Mungesa e parakalimit të FSK-së në shesh për pavarësi, shihet si zbehje e festës

Kosovë
Osmani për median arabe: Kosova në 16 vite shtet, lë pas vendet e rajonit në shumë fusha

Osmani për median arabe: Kosova në 16 vite shtet, lë pas vendet e rajonit në shumë fusha

Kosovë
Ambasada amerikane publikon letrën e njohjes së shtetësisë së Kosovës para 16 vjetësh

Ambasada amerikane publikon letrën e njohjes së shtetësisë së Kosovës para 16 vjetësh

Kosovë
Berisha uron Kosovën për Ditën e Pavarësisë: Një nga ditët më të mëdha në historinë e kombit

Berisha uron Kosovën për Ditën e Pavarësisë: Një nga ditët më të mëdha në historinë e kombit

Kosovë
16 vjetori i pavarësisë së Kosovës mes tensionesh me Uashingtonin

16 vjetori i pavarësisë së Kosovës mes tensionesh me Uashingtonin

Kosovë
“Kisha pritshmëri të mëdha”, ish-përfaqësuesi i BE-së për Kosovën tregon tri pikat kryesore ku duhet të fokusohet vendi

“Kisha pritshmëri të mëdha”, ish-përfaqësuesi i BE-së për Kosovën tregon tri pikat kryesore ku duhet të fokusohet vendi

Kosovë
Në pritjen për Ditën e Pavarësisë, krerët e shtetit thonë se Kosova do të vazhdojë rrugëtimin me aleatët e saj

Në pritjen për Ditën e Pavarësisë, krerët e shtetit thonë se Kosova do të vazhdojë rrugëtimin me aleatët e saj

Kosovë
Sypatremburit e Shqipërisë që dhanë jetën për Kosovën

Sypatremburit e Shqipërisë që dhanë jetën për Kosovën

Kosovë
Zbulohet shtatorja e presidentit Ibrahim Rugova në Pejë, Abdixhiku: Republika dhe Rugova janë një

Zbulohet shtatorja e presidentit Ibrahim Rugova në Pejë, Abdixhiku: Republika dhe Rugova janë një

Kosovë
Në Kuvendin Komunal të Mitrovicës së Veriut sot për herë të parë u festua Dita e Pavarësisë

Në Kuvendin Komunal të Mitrovicës së Veriut sot për herë të parë u festua Dita e Pavarësisë

Kosovë
Seanca solemne për 16-vjetorin e Pavarësisë, kujtohen dëshmorët dhe të gjithë ata që dhanë jetën për liri

Seanca solemne për 16-vjetorin e Pavarësisë, kujtohen dëshmorët dhe të gjithë ata që dhanë jetën për liri

Kosovë
Abdixhiku: Prijësi bëri rrugën e vështirë për liri e për pavarësi, na mbetet neve të bëjmë të ardhmen

Abdixhiku: Prijësi bëri rrugën e vështirë për liri e për pavarësi, na mbetet neve të bëjmë të ardhmen

Kosovë
Von Cramon me mesazh urimi: Deklarata e Pavarësisë së Kosovës testament i përpjekjeve të palodhshme të presidentit Rugova

Von Cramon me mesazh urimi: Deklarata e Pavarësisë së Kosovës testament i përpjekjeve të palodhshme të presidentit Rugova

Kosovë
Edi Rama uron 16-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Edi Rama uron 16-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Shqipëri
16 vjet shtet, Krasniqi homazhe në Prekaz: E përjetshme është Kosova jonë

16 vjet shtet, Krasniqi homazhe në Prekaz: E përjetshme është Kosova jonë

Kosovë
Begaj: Kosova është një histori suksesi në Ballkan në respektimin e të drejtave të njeriut

Begaj: Kosova është një histori suksesi në Ballkan në respektimin e të drejtave të njeriut

Shqipëri
Sekretari Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë: E ardhmja juaj është në Evropë dhe në institucionet euroatlantike

Sekretari Blinken uron Kosovën për 16-vjetorin e pavarësisë: E ardhmja juaj është në Evropë dhe në institucionet euroatlantike

Kosovë
Festa e 16-vjetorit, në ora 14:00 në Prishtinë mbahet koncerti i pavarësisë

Festa e 16-vjetorit, në ora 14:00 në Prishtinë mbahet koncerti i pavarësisë

Kosovë
Kurti: Kosova nuk ka qenë asnjëherë kaq e sigurt, në këtë përvjetor të pavarësisë qytetarët mund të lëvizin lirshëm në 35 vende

Kurti: Kosova nuk ka qenë asnjëherë kaq e sigurt, në këtë përvjetor të pavarësisë qytetarët mund të lëvizin lirshëm në 35 vende

Kosovë