LAJMI I FUNDIT:

Parlamenti Evropian

421 Artikuj

Dyshohet se favorizoi Serbinë në negociatat për anëtarësim, PE kërkon hetim ndaj komisionerit Olivér Várhelyi

Dyshohet se favorizoi Serbinë në negociatat për anëtarësim, PE kërkon hetim ndaj komisionerit Olivér Várhelyi

Evropa
Osmani mirëpret rezolutën e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave dhe anëtarësimin e Kosovës në BE

Osmani mirëpret rezolutën e Parlamentit Evropian për liberalizimin e vizave dhe anëtarësimin e Kosovës në BE

Kosovë
PE miratoi një rezolutë: Beogradi duhet të harmonizohet me politikën e jashtme të Bashkimit Evropian

PE miratoi një rezolutë: Beogradi duhet të harmonizohet me politikën e jashtme të Bashkimit Evropian

Serbia
Parlamenti Evropian kërkon parandalim të ndikimit të Rusisë në Ballkan

Parlamenti Evropian kërkon parandalim të ndikimit të Rusisë në Ballkan

Kosovë
Votimi pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Komitetin e PE-së – cilët janë hapat tjerë deri në hyrjen në fuqi të vendimit për lëvizjen e lirë?

Votimi pro liberalizimit të vizave për Kosovën në Komitetin e PE-së – cilët janë hapat tjerë deri në hyrjen në fuqi të vendimit për lëvizjen e lirë?

Besnike Salihu
Raportuesi i PE-së: Një hap më afër për udhëtimin e shumëpritur pa viza për Kosovën

Raportuesi i PE-së: Një hap më afër për udhëtimin e shumëpritur pa viza për Kosovën

Kosovë
Komiteti për Liritë Qytetare i Parlamentit Evropian voton pro liberalizmit të vizave për Kosovën

Komiteti për Liritë Qytetare i Parlamentit Evropian voton pro liberalizmit të vizave për Kosovën

Kosovë
Komiteti i Parlamentit Evropian për Liritë Civile në rend dite liberalizmin e vizave për Kosovën

Komiteti i Parlamentit Evropian për Liritë Civile në rend dite liberalizmin e vizave për Kosovën

Kosovë
Viti 1952: Fillimi i fundit i Mbretërisë së Egjiptit

Viti 1952: Fillimi i fundit i Mbretërisë së Egjiptit

Agron Shala
Orban vjen edhe me një deklaratë ‘bombë’ – bën thirrje për ‘shpërndarjen e Parlamenti Evropian’

Orban vjen edhe me një deklaratë ‘bombë’ – bën thirrje për ‘shpërndarjen e Parlamenti Evropian’

Evropa
Skandali i korrupsionit në BE, partneri i eurodeputetes Kaili ‘pranon se ishte personi që kishte marrë ryshfet’

Skandali i korrupsionit në BE, partneri i eurodeputetes Kaili ‘pranon se ishte personi që kishte marrë ryshfet’

Nga Bota
Parlamenti dhe Këshilli i BE-së bien dakord për udhëtimin pa viza për qytetarët e Kosovës

Parlamenti dhe Këshilli i BE-së bien dakord për udhëtimin pa viza për qytetarët e Kosovës

Kosovë
Skandali i korrupsionit në BE – eurodeputetja mohon ryshfetin nga Katari pas gjetjes së ‘çantës me para’ në shtëpinë e saj

Skandali i korrupsionit në BE – eurodeputetja mohon ryshfetin nga Katari pas gjetjes së ‘çantës me para’ në shtëpinë e saj

Nga Bota
Skandali i korrupsionit në BE, bastisen zyrat e Parlamentit Evropian në Bruksel

Skandali i korrupsionit në BE, bastisen zyrat e Parlamentit Evropian në Bruksel

Nga Bota
Kush është Eva Kaili, eurodeputetja në qendër të skandalit për korrupsion që tronditi Brukselin?

Kush është Eva Kaili, eurodeputetja në qendër të skandalit për korrupsion që tronditi Brukselin?

Evropa
Greqia ngrin asetet e eurodeputetes së arrestuar për korrupsion

Greqia ngrin asetet e eurodeputetes së arrestuar për korrupsion

Evropa
Skandali i korrupsionit në Parlamentin Evropian, vijnë reagimet nga Borrell dhe Baerbock

Skandali i korrupsionit në Parlamentin Evropian, vijnë reagimet nga Borrell dhe Baerbock

Evropa
“Hetuesit gjetën ‘çanta me para’ në shtëpinë e saj”: Detaje të tjera pasi Parlamenti Evropian goditet nga skandali i korrupsionit në Katar

“Hetuesit gjetën ‘çanta me para’ në shtëpinë e saj”: Detaje të tjera pasi Parlamenti Evropian goditet nga skandali i korrupsionit në Katar

Nga Bota
Arrestimi i nënkryetares së Parlamentit Evropian – detaje të reja dhe reagimet e kolegëve të eurodeputetës greke

Arrestimi i nënkryetares së Parlamentit Evropian – detaje të reja dhe reagimet e kolegëve të eurodeputetës greke

Evropa
Arrestohet nënkryetarja e Parlamentit Evropian

Arrestohet nënkryetarja e Parlamentit Evropian

Evropa
Pritet të hetohet puna e Oliver Varhelji – komisioneri evropian dyshohet se po minon reformat tek vendet që synojnë anëtarësimin në BE

Pritet të hetohet puna e Oliver Varhelji – komisioneri evropian dyshohet se po minon reformat tek vendet që synojnë anëtarësimin në BE

Evropa
Von Cramon: Qytetarët e Kosovës e kanë merituar liberalizimin e vizave prej kohësh

Von Cramon: Qytetarët e Kosovës e kanë merituar liberalizimin e vizave prej kohësh

Kosovë
Parlamenti Evropian rekomandon një strategji të re të zgjerimit të Bashkimit Evropian, flet edhe për Kosovën

Parlamenti Evropian rekomandon një strategji të re të zgjerimit të Bashkimit Evropian, flet edhe për Kosovën

Politikë
Grupi pro Kremlinit raportohet se ka kryer sulmin kibernetik ndaj Parlamentit Evropian

Grupi pro Kremlinit raportohet se ka kryer sulmin kibernetik ndaj Parlamentit Evropian

Lajme Teknologji